Başarılı ve Başarısız İnsanlar Arasındaki Altın Farklar

Başarılı ve Başarısız İnsanlar Arasındaki Altın Farklar Hepimiz hayatımız boyunca binlerce insan görüyoruz. Bazıları yer, içer, uyur ve zamanını boşa geçirmeyi sever ve bunu hayatı yaşamak olarak isimlendirir. Bazıları hayatının büyük bir kısmını babasının parasıyla yaşar ve bir asalak gibi hayatını devam ettirir. Bu tipte insanlar yer yüzünde gerçekten çok. Emin ola bilirsin bu insanlar hayatlarının bir süre sonra ne kadar anlamsız olduğunu anlıyorlar. Ama bu söylediğim süre kısa bir süre değil bazen yıllarca zaman ala biliyor. Tüm bu insan tiplerinin yanında birde çalışkan, kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan ve başarı isteyenler var. Bunun için gerçekten çalışanlar var evet. Peki ya her çalışkan insan ilk seferden başarılı olurmu? Hayır. Nedeni aslında çok basit. Başarısızlık olmazsa başarılı insan da olmaz. Bunu senin için tam olarak açıklamak istiyorum.

Başarılı ve başarısız insanlar arasındaki altın farklar – Başarısızlık başarılı olmak için geçmemiz gereken yoldur

Başarılı ve Başarısız İnsanlar Arasındaki Altın FarklarBaşarılı olmak, hayatta kendi ayaklarının üzerinde durmak için çalışan insanlar var. Bunların sayısı az değil çok ve görünen o ki, sende bunlardan birisin. Peki bu kadar hevesli insanın hepsi başarılı oluyor mu? Tabii ki, hayır. Çünkü her kes başarı için geçmemiz gereken çok ama çok sayıda başarısızlığın ve zorlukların olduğunun farkında değil. Tecrübesiz bir insan ne kadar iyi bir iş görebilir? Göremez. Yani tecrübesizlik bizim için ne ifade ediyorsa başarısızlıkta bizim için onu ifade etmeli. Tabii bunuda her kes yapamıyor. Bazıları yaşadığı başarısızlıkları yolun sonu gibi görür ve bundan hiç bir sonuç çıkarmazlar ve işte başarılı olmak isteyip hiç bir şey yapamayan insanların sayı bu yüzden çok. Başarısızlığı yolun sonu gibi görüp her şeyden, tüm geleceğinden vazgeçen bir insan hiç bir zaman başarılı olamaz. Bu yazımı okuyorsun ve eğer böyle düşünen biriysen artık şimdiden bunu kafanda bir yerlere yaz  başarısızlık>tecrübe>başarı. Bunu kendi başıma gelmiş bir olayla daha da geniş açıklamak istiyorum.

Benim için büyük tecrübe olan başarısızlığım – Başarılı ve başarısız insanlar arasındaki altın farklar

Üniversiteyi kazandığım zamanlarda 1-ci sınıfdayken artık boşuna zaman geçirmekten sıkılmıştım ve bir YouTube kanalı açmaya karar vermiştim. İlk önce araştırma yaptım  yoğun çalışma sonrası en erken 6 ay sonunda sonuç vereceğini öğrendim. Kanalımı oluşturdum ve günlük 4-5 saat harcayarak bilgi videoları paylaşmaya başladım. Gün içinde 1 izlenmem bile olmadığını hatırlıyorum. Facebook reklamları ve Facebook sayfam sonucunda günlük 15-20 izlenmeye ulaşmıştım. Başarılı ve Başarısız İnsanlar Arasındaki Altın FarklarNeyse böyle böyle 4 ay geçti ve bu durum değişmedi ve izlenmelerim aynıydı. Bu benim ilk tecrübemdi çünkü en çok sevdiyim alan olan teknoloji ve internet dünyasında benim de bir işim vardı. Söylediğim gibi ilk tecrübemdi ve insaların fikri benim için nedense çok önemli hall almıştı. Arkadaşlarım ve yakınlarım bu kadar süre geçti ortada bişey yok, boşuna kendini yorma zaten birşey olmayacak gibi şeyler söyleyerek 4 ay sonunda kendilerinin haklı olduklarına beynimi inandırmayı başardılar ve ben artık YouTube için video hazırlamıyordum ve kanalımla hiç bir şekilde ilgilenmiyordum. 2 hafta geçti ve  günlük 20-30 izlenme gelen videomun 4000 izlenme aldığını gördüm ve çok ama çok pişman oldum. Bu benim için şimdiye kadar edindiğim değerli tecrübelerimden birisi oldu. 4000 izlenme sayısını gördüğüm zaman anladım ki, eğer başarılı olmak istiyorsam kulaklarımı tıkamam ve karşıma koyduğum amaçlar için  yoluma devam etmem gerek. Biz farketmiyoruz ama etrafımızdakilerin söyledikleri az az bizim beynimize işliyor. Benim 4 ay sonucu beynime işlediği gibi. Topladığım bu tecübe sonucu yeni bir site oluşturdum ve bu işe sıfırdan başladım. Artık olumsuz konuşan insanları duyuyorum ama dinlemiyorum. 

Çıkarman gereken sonuç – Başarılı ve başarısız insanlar arasındaki altın farklar

Evet sonuç olarak tüm bu okuduklarını iyice bir düşün. Eminim mantıklı düşündüğün zaman yaşadığın her başarısızlığın senin için aslında çok iyi bir tecrübe olduğunu göreceksin. Emin ol kısa bir zaman sonra bu tecrübelerin senin başarının temeli olacak. Başarısızlığın bize nasıl güzel tecrübeler verdiğini zaten kendi üzerimden verdiğim örnekle gördün. Söylediklerimi düşün, başarısızlıklarını tecrübe olarak gör, hiç kimsenin söylediklerini dinleme. Bakacaksın ki, artık başarının temelini atmışsın. Başarılı ve başarısız insanlar arasındaki altın farklar bunlardı. Senin için yararlı bilgiler olduğunu umuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin