Driver Booster Nasıl? – Gerçekten En İyisi mi?

Driver Booster Nasıl?Evet bu günkü yazımda seninle iyi ama piyasanın en iyisi olmayan driver programı olan Driver Booster hakkında bilgi paylaşacağım. Bilgisayara format attığımızda, yeni bir donanım taktığımızda yada her hangi bir donanım bilgisayar tarafından gerekli kadar iyi kullanılmadığında  driver denilen yani bilgisayarın donanımı tanıması ve kullanması için gerekli olan bağdaştırıcıyı kurmamız gerek. Bunun için Microsoft şirketi zaten güncellemelerle birlikte bu driverleri kuruyor. Ama bunu her zaman doğru yapmıyor. Yani mesela yeni bir driver var ve Windows bunu güncelliyor ama bu driver sorunlu çıkıyor yada her hangi bir donanım için driver bulamıyor bazen.

Driver Booster Nasıl? – Driver Booster ve onun en büyük düşmanı

İşte onun yapamadığı bu işlemi de başka programlar yapa biliyor. Bunlardan biri de İobit şirketi tarafından hazırlanan Driver Booster. Driver çok sayıda olan driver güncelleme programlarına baktığımızda çok iyi bir performans sağlıyor ve ayrıntılı bilgi veriyor. Tabii bazen o da sorunlar yaşatıyor ama öyle büyük sorunlar değil. Bu program yardımıyla tüm eski ve olmayan driverleri bula biliyorsun. Sana eski sürüm ve yeni sürüm hakkında bilgiler veriyor. Yani ne zaman çıktığı, ne zaman yayımlandığı gibi bilgiler. İlk önce güncellemek istediğiniz sürücüleri seçiyorsunuz ve güncelle seçeneğine bastığınız zaman program ilk önce yedek alıyor. Tabii buna pek gerek yok ama. Neden gerek yok diye sorarsan Windows işletim sisteminde zaten driver geri döndürme seçeneği var. Aşağıdaki resimden bunu güzel bir şekilde göre bilirsin. Peki bu driver güncelleme yada silme konusunda en iyisi Driver Booster mi ?. Bu düşündürücü çünkü iyi rakipleri var ve benim tercihime göre bu program 2 yada 3-cü sırada duruyor.

Peki Driver Solution Pack'ı neden istemiyorsun? – Driver Booster Nasıl?

Çünkü eğer ben driver güncellemek istersem ilk önce Driver Solution Pack kullanırım. Çünkü benim düşünceme göre daha güncel ve daha iyi. Her yeni güncellemesinde de yeni özellikler geliyor. Bence bu program daha iyi. Gerekli dirverler olunca ben buradan indiriyorum. Slim driver falan var ama bunlar pek kullanılmıyor çünkü insanlara güncel driverler gerekli. Programların nasıl kullanıldığını açıklamayacağım çünkü zaten bu programların kullanımı kolay. Sadece indir ve kurulumunu yap. Bu yazımda bu kadardı diğer yazılarıma da bir göz atmayı unutma.

İndirme linkleri

Driver Booster: İndir

Driver Solution Pack: İndir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin