Dünyanın En Hızlı 4 Arabası 2017

Dünyanın En Hızlı Arabası

Bu günkü yazımda seninle dünyanın en hızlı 4 arabası hakkında bilgi paylaşmak istedim. Bu yazımı aslında asıl paylaşma nedenim internet üzerinde bu konuda fazla sayıda doğru olmayan bilgilerin bulunması.

En basit şekilde açıklayacak olursam YouTube’da dünyanın en hızlı arabaları isimli bir video karşıma çıkıyor ve bende izliyorum. Evet izliyorum ama önerilere baktığımda aynı başlıkta bir diğer video görüyorum onu izlediğim zaman ikisinin farklı olduğunu görüyorum peki doğrusu hangisi bunların?

 Neyse bu gün seninle bu soruların cevabını paylaşacağım: 

 1  Dünyanın en hızlı arabası hangisi?

 2  Dünyanın en hızlı arabalarının özellikleri ne?

 3  Dünyanın en hızlı arabası Bugatti mi?

Lafı çok uzatmadan sıralamamıza başlayalım. Onu belirtmek isterim ki, bu bilgileri yabancı kaynakları ve YouTube güvenilir kanalları araştırarak elde ettim. Yani kesinlikle güvene bilirsin. Şimdi geçelim hız sınırlarını zorlayan o arabalara.

 Hennessey Venom GT  – Dünyanın en hızlı arabası

Dünyanın En Hızlı Arabası Hennessey Venom GTVenon GT pek çok insanın dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştı. Nedeni ise 2011 yılında gösterdiği hız performansıyla yıllardır liderliğini koruyan Bugatti Veyron’u geride bırakmasıydı. Gerçekten bunu hiç kimse beklemiyordu ama Hennessey bunu yapmayı başardı. Bu arabanın özeliklerini öğrendiğimde ise gerçekten çok şaşırdım. Ama sonradan diğer arabaları da gördüğüm zaman bu şaşkınlığım gitti.

 Motor  7 L

 Hız  270mph-435 km/h

 0-100  2.7 sn

 Beygir gücü  1244 hp

 Tork  1565 nm +

Bu özelliklerle Venon Dünyanın en hızlı arabası listemde rakiplerini geride bırakıyor. Venon’un en çok sevdiğim yanlarından biri ise tasarımı.

 Bugatti Chiron  –  Dünyanın en hızlı arabası

Dünyanın En Hızlı Arabası Bugatti ChironDünyanın en hızlı arabası hangisi sorusuna ikinci cevap ise Veyron ile uzun yıllar rekoru elinde tutmayı başaran Bugatti şimdi de Chiron modeli ile ısrarcı.

 Motor  7.9 L

 Hız  261 mph – 420 km/h ( resmi açıklama böyle ama sınırlama kaldırıldığında 286 mph yani 461 km/h hıza çıka biliyor)

 0-100  2.5 sn altında

 Beygir gücü  1478 hp

 Tork  1600 nm

Bugatti Chiron hakkında seninle bazı bilgileri paylaşmak istiyorum. Bugatti bu arabayı satarken hedeflediği kitlede göre de “Tam bu fiyatlık araba” düşünceleri oluşturmak için bazı dikkat çekici aksesuarlar ekliyor arabaya. Bunlardan biri araba logo’su. Bugatti Chiron logosu saf gümüş kenarlıklarıyla işlenmiş ve bu kenarlıklar neredeyse 1600-1700TL gibi bir fiyata Volkswagen tarafından üretiliyor.

 Bugatti Veyron Super Sport  – Dünyanın en hızlı arabası

Dünyanın En Hızlı Arabası Bugatti Veyron Super SportEvet uzun yıllar sonunda rekoru elden bırakan Veyron dünyanın en hızlı arabası listemde 3 numarada yerini aldı. Tasarımıyla bir çoklarını kendine hayran bıraksa da bu arabanın tasarımı hiç beğenmiyorum. Yeni Chiron ile bence Bugatti tasarım işini halletmiş.

 Motor  7.9 L

 Hız  257 mph – 415 km/h (Birçok kaynakta 431 km/h olarak belirtilse de Bugatti resmi site verileri bunlar)

 0-100  2.5 sn biraz üstü

 Beygir gücü  1200 hp

 Tork  1250 nm

Aynı zamanda belirtmek isterim ki, Volkswagen iflas etmiş Bugatti markasına firma kurucusunun oğlunun ölümünden sonra hisselerini alarak Bugatti markasına sahip olmuştur. Daha sonra zaten Bugatti markası Volkswagen rehberliği altında üretimi devam ettirmiştir.

 SSC Ultimate Aero  – Dünyanın en hızlı arabası

Dünyanın En Hızlı Arabası SSC Ultimate AeroBu araba gerçekten dünya genelinde zenginler tarafından fazla kullanılıyor. Nedenini bilmiyorum ama tasarım konusunda çok beğendiğimi söyleyemem. Çünkü eski tasarımı Chiron, Venom GT gibi arabalardan geri kalıyor. Ama sana eminlikle söyleye bilirim ki, bu markanın sevilmesinin tek sebebi hız değil.

 Motor  6.3 L

 Hız  257 mph – 414 km/h (Bugatti Veyron çok az farkla bu arabayı geride bırakıyor) 

 0-100  2.7 sn biraz üstü

 Beygir gücü   882 hp

 Tork  1112 nm

 >  Evet bu yazım da bu kadardı. Sana her zaman ki gibi güvenilir kaynaklardan topladığım bilgileri vermeye çalıştım. Umarım senin için yaralı olmuştur ve öğrenmek istediğin şeyi öğrenmişsindir.

4 Yorum “Dünyanın En Hızlı 4 Arabası 2017

 1. I must thank you for the efforts you have put in writing
  this site. I am hoping to view the same high-grade content from you later
  on as well. In fact, your creative writing abilities has encouraged
  mee to get my own site now 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin