Ebay yada Amazon’dan Telefon Sipariş Etmek

basliksiz-1

Günümüzde online alışverişler gerçekten çok yaygın. Bunun sebebi ise çok ama çok fazla seçenek, fiyatların uygun olması ve ülke farkı. İnternet üzerinden her türde ürünü bulup yaşadığın ülkeye getirte bilirsin bu senin için gerçekten önemli bir artı çünkü bildiğin üzere istediğimiz her şeyi ülkemiz içerisinde bulamıyoruz. Bazen ise bulsak bile fiyatı uygun olmuyor. Günümüzde neredeyse her kesin akıllı telefon kullandığını ve en yaygın alışveriş sitelerinin Ebay ve Amazon olduğunu varsayarak Ebay yada Amazon'dan telefon sipariş etmek  üzerine konu açtım. 

Ebay yada Amazon'dan telefon sipariş etmek – Amazon mu Ebay mı ?

Burası çok önemli. Ama bu seçimi kendin yapmEbay yada Amazon'dan telefon sipariş etmek alısın. Çünkü ebay ve amazon üzerinde binlerce satıcı var.Bu satıcılar bildiğimiz telefon mağazalarındaki gibi satıcılar ve ürünlerini buradan satıyorlar. Eğer biz yeni bir telefon arıyorsak kesinlikle böyle satıcıları tercih etmemeliyiz. Bunun sebebini gerçek bir örnek vererek açıklayacağım. Bir arkadaşım telefonunu değiştirmek istediğini ve internet üzerinden telefon almak istediğini söyledi. Bende daha o zamanlar tecrübesiz olduğum için yeni bir telefon almamıza rağmen bir satıcıdan siparış etdim. Telefon Samsung Galaxy S5  modeliydi. Telefon elimize ulaştı ve tam olarak yeni bir paket i
çerisindeydi. Tam yeni bir kutu açılımı yaptık. Ebay yada Amazon'dan telefon sipariş etmek Ama 4-5 dakika kullanım sonrası ekranın değiştirildiğini ve hoparlöründe delik olduğunu anladık. Böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorsan yapman gereken tek şey var o da üreticinin kednisini bulup onun kendisinden sipariş etmek. Bunun için her hangi marka ayrımcılığı kesinlikle yapmıyorum bu söylediklerim tüm üreticiler için geçerli.

Üreticiyi nasıl buluruz? – Ebay yada Amazon'dan telefon sipariş etmek

Üretici bulmak aslında kolay. Benim tavsiyem Amazon kullanman. Çünkü Ebay üzerinden üreticinin kedisini bulmak zor. O yüzden sana Amazon üzerinden anlatacağım.

1. İlk olarak Amazon sitesini aç ve istediğin telefon modelini arat.

2. Çıkan ilk seçenek zaten üretici oluyor. Resimden de gördüğün gibi eğer başlık altında "by üretici ismi" yazıyorsa üreticini buldun demektir.

Ebay yada Amazon'dan telefon sipariş etmek

 

Sonuç – Ebay yada Amazon'dan telefon sipariş etmek

Konu ismini Ebay yada Amazon'dan telefon sipariş etmek olarak koymamın sebebi hem farkı hemde en iyi hangisinin olduğunu anlatmaktı. Amazon olduğu halde Ebay kullanmaya gerek yok. Zaten aradığımız her model telefon Amazonda üretici tarafından ön sırada. Benim tavsiyem hiç bir zaman güvenli satıcı olsada, satıcılık değerleri yüksek olsada, güvenmemen. En iyisi üreticinin kendisi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin