En iyi Anti-virus Programı 2016 – Gerekli mi?

basliksiz-1-min

Evet bu gün seninle birçoğumuzun bilgisayarında bulunan ve birçoğumuz için olmazsa olmaz olan antivirüslerden ve en iyi antivirus programını konuşacağım. Bigisayarımıza format attırır yada atar, temiz bir formattan sonra ise iyice bir antivirüs programı kurarız. Peki doğrumu yapıyoruz? Bu seçimi yapmak için bazı şeyleri kafanda aydınlatman gerek.

En iyi anti-virus programı – Sana anti-virüs gerekli mi?

Bu soruya cevap vermek aslında çok kolay. Eğer sen gün içinde en fazla 2-3 saatini bilgisayar karşısında geçiriyorsan ve çok haşır neşir değilsen kurmanı bende öneririm. Çünkü bilgisayarına küçük dosyalardan  yada internet üzerinden bir virüs bulaştığında ya format atmak yada format attırmak zorunda kalırsın ki, buda tüm gününü bilgisayar karşısında geçirmeyen ve çok haşır neşir olmayan biri için can sıkıcı durum. combofix-logo-minAma eğer çok ilgileniyorsan ve gün içinde bir çok dosya silip yazıyor yada bir çok program kullanıyorsan yani bilgisayarın içindeysen o zaman antivirüs kurmanı önermem. Neden? Çünkü antivirüs bilgisayarı yavaşlatır. Yani arka planda çalışır ve sürekli veri çeker, veri gönderir ve tarama yapar. Bu yüzden sen bilgisayarını yoğun kullandığın için bilgisayarının yorulmasına ve kasmasına sebep olur. Bunun için en iyi yöntem Windows Defender kullanmak. Evet Eset yada Kaspersky gibi çok ama çok küçük tehditleri bulamasa da biz bilgisayarcıların işini görüyor. Eğer bunun sana yetmediğini düşünüyorsan Combofix programını indirerek tarama yapıp daha sonra sile bilirsin. Benim tavsiyem kesinlikle eğer böyle bir kullanıcı isen
bu söylediklerimi uygulaman.

       Combofix – İndir

Hangisi en iyisi – En iyi anti-virus programı

kaspesky-logo-880x655Evet birinci seçeneği tercih ettiğini varsayarak en iyi antivirus programı hangisi sana bilgi vereceğim. Eğer bilgisayarın güçlü bir bilgisayarsa Kaspersky kurmanı öneririm.
Çünkü en iyilerinden biri ama bilgisayarını biraz yoracak. eset_antivir_7_logoEmin ol tam olarak derinlemesine tarama yapıyor ve en ufak virüs olduğunda bile yakalıyor. Zaten internet üzerinde araştırma yaparsan ne kadar iyi olduğunu yorumlardan da görürsün. Eğer orta ve alt düzey bir bilgisayarın varsa Eset en iyilerden birisi. Ben uzun bir süre Eset kullandım ve performansından gerçekten memnun kaldım. İkisi de çok uzun süredir kullanıcıları tarafından kullanılmakta ve gerçekten kendilerini ispat etmiş anti-virüslerdir. 

        Eset  – İndir

        Kaspersky – İndir

Her ikisini kurduktan sonra mutlaka başlangıçta çalışmasını engelle. Çünkü başlangıçta çalışırlar sa bilgisayarının geç açılmasına sebep olurlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin