En İyi Blog Siteleri – Profesyonel Bloglar

Uzun süredir takip ettiğim blogları bir liste haline getirerek paylaşmak istiyordum ve gün bu günmüş. Gün içinde  bilgisayar başında minimum 8 saat zaman geçiriyorum ve gerçekten çok ama çok fazla site ziyaret ediyor, kendimi geliştirmeye çalışıyorum ama bu sürenin bazen büyük bir kısmı boşa gidiyor. Çünkü internet üzerinde site oluşturarak para kazanmanın mümkün olduğunu gören her kes bir tane site oluşturuyor ve işe koyuluyor.

Hiç bir bilgisi olmayan insanlar bile araştırırım, bulurum düşüncesiyle bu işe başlıyor ve gerçekten hiç bir fayda sağlamayacak bilgileri paylaşıyorlar. Bunlar da bizler için gerçekten büyük bir zaman kaybı.

İşte bu yüzden senin için uzun zamandır takip ettiğim ve gerçekten çok kaliteli içerikler paylaşan, yazılarını okuduğum zaman mutlaka bir şeyler öğrendiğim blog sitelerini paylaşıyorum.

En iyi blog siteleri listemde yer alan blogları her gün ziyaret ediyorum ve kaliteli içerikleri okuyorum. Zaten ziyaret ederken listedeki blogların ne kadar kaliteli içerikler paylaştıkları kendin göreceksin.

 >  Bu arada belirtmek isterim ki, en iyi blog siteleri listesinde yer alan sitelerin bir sıralaması yok. Yani hepsi kaliteli blog siteleri. Bu yüzden de sıralama yapmak gereksiz olurdu.

Hadi şimdi lafı çok uzatmadan geçelim listemize.

En İyi Blog Siteleri  – Profesyonel Bloglar

 Wpmavi.com 

Neredeyse her gün ziyaret ettiğim bir site ve bilmediginhersey.com’u kurduğum zaman tanışmıştık Burak Oran’ın sitesi ile. İsmini hatırlamıyorum ama bir yazısını okudum ve yazı biter bitmez  tarayıcımın favori siteler listesine eklediğimi hatırlıyorum. Burak gerçekten işini biliyor. Biraz önce söylediğim gibi site oluştururken bir bilgin yada en azından gerçekten ilgilendiğin bir alanda olmalı. Burak öyle yazılar paylaşıyor ki, paylaştığı yazıları okduğum zaman gerçekten öğreniyorum ve bu yazıların her şeyden önce kaliteli bilgi paylaşımı için yazıldığını görüyorum.

 Hizliadam.com 

En iyi blog siteleri listesinde gerçekten yer alması gereken bir site. Para kazanmaya odaklanmış bu blog, gerçekten marka, site veya her hangi bir  pazarlama işi ile ilgilenen kişiler için çok yararlı. Pazarlama tekniklerinden tutmuş ikna ve iletişime gibi bir çok kategoride paylaşım yapıyor.

Hızlı Adam sitesi ile biraz geç tanışsam da yazılarını okur okumaz  Wpmavi gibi favori sitelerim arasına kaydettim. Kaliteli bilgi dolu yazılarını insanları sıkmayacak şekilde, lafı çok uzatmadan yazıyor ve buda okumayı keyifli hale getirioyr. Bu yüzden kesinlikle Bünyamin Kapıcıoğlu’nun sitesini ziyaret etmelisin.

 Ehliblog.com 

Blog, para kazanmak, seo denilince ilk akla gelen isimlerden biri de kuşkusuz Ozan Başer’in sitesi olan Ehli Blog. İnan bana içerikleri öyle akıcı ki, incelediğin zaman okuyup sona geldiğini bile anlamıyorsun. Ozan Başer sadece blog, seo gib bilgiler değil aynı zaman da farklı kategorilerde yazılar da paylaşıyor. Uzun sözün kısası farklı kategoriler ile ilgilensen bile Ehli Blog senin için gerçekten çok yararlı olacaktır buna emin ola bilirsin.

 Aorhan.com 

Teknoloji, internet denilince insanın aklına mutlaka aorhan.com geliyor. Oyunlardan tutmuş tasarım ve yazılıma kadar ilgini çekecek bir çok kategori mevcut. Ne kadar teknolji blog’u olsa da kişisel yazılarını içeren sayfa oluşturmuş. Her seferinde bu sitede paylaşılan içerikleri okuduğum zaman, bilmediginhersey.com’a yeni şeyler kata bileceğimi net şekilde görüyorum. Kesinlikle Ahmet Orhan’ın sitesini ziyaret et. Zaten ziyaret ettiğin zaman ne demek istediğimi çok iyi şekilde anlayacaksın.

 Kaganuslu.com 

En iyi blog siteleri listemde yer verdiğim bu blog da diğer bir çok blog gibi para kazanmak, webmaster, oyunlar kategorisine ağırlık veriyor. Ama bunun yanı sıra Kağan Nursu blog sitesinde kişisel bilgilerini de paylaşıyor ve kesin olarak söylemek isterim ki, içerikleri çok ilgi görüyor. Zaten kalitesiz bir içeriğin de bu kadar ilgi göremeyeceğini biliyorsun. Bu nedenle de kesinlikle 1-2 dakikanı ayırarak kaganuslu.com blog sitesini ziyaret etmeni öneriyorum.

 Leventisikli.com 

Bu listeyi hazırlarken Levent İşıklı olmazsa olmaz diye düşündüm. Çünkü gerçekten çok içten yorumları ile seyahat ettği yerler hakkında içerik oluşturuyor bazen bir içerik üzerine yoğunlaşarak bunu seri haline getiriyor. Leventisikli.com’da her gün biraz da olsa zaman geçirirsen emin ol genel kültürüne her gün yeni bir şeyler kattığını göreceksin. Zaten Levent bey gezip gördüğü yerleri öğlesine anlatıyor ki, gezmiş kadar oluyorsun. Bence sadece bu bile çok büyük bir başarı.

 Seosozluk.com 

Her gün site sahipleri sitelerini geliştirmek istiyor ve bunun için yollar arıyor. Tüm bunların aslında en başında SEO kelimesi duruyor. Zaten bir site sahibiysen eğer, bunu çok iyi şekilde biliyorsundur. Seo Sözlük ise Seo’nun adeta içine girmiş ve uzaktan yakında SEO ile bağlı her şeyi bizlerle paylaşıyor.

Her türlü sitede görebileceyimiz bilgileri değil de kalite kelimesinin anlamını bize sonuna kadar hiss ettiren bilgiler paylaşıyor ve içerikler hazırlıyor. Bunun yanı sıra sitenizi en iyi şekle getirmeniz için çok ama çok farklı makalelerde mevcut. İnan bana bu içerikleri okuduğunda zamanının boşa gitmediğini en iyi şekilde anlıyorsun.

 Oguzveliyavas.com  

Oğuzveliyavas.com’u biraz geç keşf etsem de daha sonra kaliteli ve ararlı içerikler paylaştığını gördüm. Sosyal medya ve teknoloji üzerine yoğunlaşan bu blog gerçekten okurları menun edecek şekilde tasarlanmış. Kaliteli içerik birde yanında güzel tasarım olunca tadından yenmiyor.  2015 yılında kurulan bu site çoktan internet aleminde yerini almış durumda.

 Suskumru.com 

Suskumru.com bir-birinden garip ve samimi şekilde hazırlanmış içerikleri bula bileceğin bir site. Neredeyse tamamen kişisel blog olan suskumru.com çok fazla kişi tarafından biliniyor ama ne yazık ki, ben  bu siteyi biraz geç tanıdım. Kaliteli içerik kelimesini tam anlamıyla hak eden bir site buna emin ola bilirsin.

 Fundalina.com 

Teknoloji, sanat-kültür ve bu gibi bir çok içerik bulaceğiniz fundalina.com’u en iyi blog siteleri listeme eklemeseydim hakkını yemiş olurdum. Gerçekten çok kaliteli ve insanlra fayda vermek için hazırlanan içerikler ilk bakıştan bile insanın dikkatini çekiyor. Sonrasında 1-2 yazı okuduğumda ise artık favori blog siteleri listemde yer alıyordu. Mutlaka Funda hanımın sitesine bir göz atmanı öneriyorum.

 Benlacivert.com 

Kesinlikle aralıksız takip ettiğim ve gerçekten içeriğini samimi, insanı sıkmayan şekilde bulduğum bloglardan birisi. Bu listede yer almayı çoktan hak etmiş bir site yani. Her türlü farklı ama gerekli içerikler bulabileceğin bir site. Zaten bu kadar sık takip etmemin nedeni de bu. Lacivert’in sitesini mutlaka ziyaret etmelisin.

Zaman içinde yeni kaliteli blog siteleri keşf ettikçe bu yazımı güncelleyeceğim. Yazımın sonuna geldik senin için yararlı olduğunu umuyorum. Bu arada eğer bu listeye eklenecek kalitede bir blog önerin varsa yorum kısmına yaza bilirsin.

 

5 Yorum “En İyi Blog Siteleri – Profesyonel Bloglar

  1. Bu ne güzel bir site böyle 🙂 Okunurluk en üst seviyelerde. Renk seçimleri, font seçimleri, yazı büyüklüğü, dizayn gerçekten harika. Zannediyorum bu seçimlerde benim de katkım oldu. İyi ki de olmuş. Ortaya harika bir site çıkmış. Yazılarınızın kalitesi de hiç fena değil. Ben kesinlikle gelecek vaat eden bir blog görüyorum. Listede bloguma yer verdiğin için ayrıca teşekkür ederim. Kalite seviyeni daha da arttırıp, devam etmen dileği ile.

    1. İlk önce bu güzel yorumun için çok teşekkür ederim. Gerçekten bu siteyi oluştururken bana çok yardımın dokunudu. Ben de senin başarının devamını dilerim.

    1. Bu motive edici ve gerçekten içten yorumun için öncelikle çok teşekkür ederim. Emin ol yeterince çalışıldığı ve emek harcandığı zaman her şey mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin