En İyi Domain Firmaları – Detaylı Anlatım

en-iyi-domain-firmalari

Evet bu günkü yazımda internet sitesi kurmak isteyenlerin karşısında duran ve seçim yaparken çok düşündükleri domain seçimi hakkında bahsetmek istedim.

En iyi domain firmaları başlıklı bu yazımda kendi edindiğim tecrübeler, kullandığım domain firması, forumlar ve güvenilir kaynaklardan edindiğim bilgiler sonucu sana her firma hakkında tüm önemli bilgileri paylaşacağım.

 <  Lafı çok uzatmadan geçelim incelemelerimize. Bilgi verdiğim en iyi domain firmalarını sıralarken iyiden kötüye mantığıyla sıralamadım. Hepsi en iyi firmalar ve bu yüzden sıralamaya sokmadım.

Hangi domain firmaları hakkında konuşacağım? – En iyi domain firmaları

Aşağıda paylaşacağım domain firmalarının sitelerine gitmek için firma isminin üzerine tıklaman yeterli.

 Güzel Hosting  – En iyi domain firmaları

İlk önce kendi kullandığım domain firması hakkında bilgi vermeye karar verdim. Güzel Hosting firması aslında benim ilk tercih ettiğim domain firması olmadı. İlk başlarda Hostinger firmasını kullanıyordum ve hiç bir sorunum yoktu. Ama hosting hizmetimi değiştiğim zaman destek sisteminden hiç memnun kalmadım.

Alan adımda değişiklik yaptım ve yeni alan adımı Güzel Hosting üzerinden aldım. İlk olarak hosting hizmetini kullanmaya başladığım Güzel Hosting gerçekten beni memnun etmişti zaten. Domain hizmetlerinin de bir o kadar iyi olduğunu düşünüyordum zaten. Öyle de oldu. Şimdiye kadar bana hiç bir türlü sorun yaşatmadı.

En iyi domain firmaları Güzel Hosting

Hosting hizmetine baktığımız zaman  kullanıcıların 97% bir kısmı hiç bir sorun çıkmadığını söylüyor. 3% bir kısmı ise ortalama 1 yada 2 defa sitenin geç açıldığını ama destek ekibinin,  yardım isteği üzerine duruma müdahile ettiğini söylüyor.

Domain hizmetine baktığımız zaman araştırmam sonucu sorun yaşayan kişiye rastlamadım. Yani genel olarak değerlendirme yaptığımız zaman neredeyse tüm kullanıcıları hizmetten memnun. En iyi domain firmaları ve en güvenilir domain firmaları hakkındaki bu değerlendirmeleri söylediğim gibi tam olarak araştırmam sonucu paylaşıyorum. Yani gönül rahatlığıyla güvene bilirsin.

Ben ise domain konusunda 1 kere de olsun sorun yaşamadım.

 İHS Telekom  – En İyi Domain Firmaları

Bir diğer en iyi domain firması olan İHS Telekom gerçekten Türk internet sitesi sahipleri tarafında çok sık şekilde kullanılıyor. Ortalama olarak değerlendirme yaptığımda forum verileri çoğunluluk teşkil ediyor. İHS Telekom beğenilme oranı ortalama 98% . Tabii bu söylediklerim sadece domain ile alakalı. Çünkü bu firma ile ilgili iyi hosting yorumları okusam da tam kapsamlı bir araştırma yapmadım.

En iyi domain firmaları İHS Telekom

Genellikle site sahipleri domain firmalarının destek sistemine önem verirler. En  önemli şeylerden biri bu. Çünkü bir sorunun olduğu halde eğer domain firman bu sorunu halletmiyorsa hiç bir çıkış yolun kalmaz. Örnek verecek olursam İsimtescil hakkında araştırma yaparken destek konusu üzerinde çok fazla şikayet var. Ama İHS Telekom kullanıcıları 7/24 çalıştığı iddia edilen destek ekibinin gerçekten 7/24 çalıştığı söylüyor. Aynı zamanda destek ekibinin tecrübeli olması ve çözüm odaklı cevaplar vermesi Güzel Hosting gibi bu firmanın da beğenilmesine sebep oluyor.

Bunun yanı sıra bir diğer önemli şey ise destek ekibinin tecrübesi. Yani bir sorunumuz var ve destek ekibine bunu bildiriyorsun ama destek ekibi çözüm odaklı cevaplar veremiyor. Yine İsimtescil üzerinden örnek verecek olursak çok ama çok fazla şikayet var. Kullanıcıları destek cevaplarına zar zor cevap aldıklarından ve verilen cevapların çözüm odaklı olmadığından şikayetçiler.

İsimtescil üzerinden örnek eriyorum çünkü bu kadar araştırma yaptım ve gerçekten çok şikayetin olduğunu gördüm ve genellikle şikayetler söylediklerim üzerineydi. Yani kesinlikle bu araştırmamda ve sana bilgilendirmem de amacım her hangi bir domain hizmeti veren firmayı kötülemek değil. Sadece gerekli bilgileri becerdiğim kadar sana detaylarıyla ve örneklerle açıklamak istiyorum.

 Natro  – En İyi Domain Firmaları

Natro hem hosting hem de domain için çok fazla kullanılan bir firma. Hizmetlerini değerlendirmeye geçtiğimde ise çok fazla kullanıcı yorumu bulamadığım için zorluk çektim ama genel değerlendirme yaptığım ve bulduklarımı göz önünde bulundurduğumuz zaman 85% gibi bir değer çıkıyor.

En iyi domain firmaları Natro

Çünkü neredeyse tüm kullanıcıları bu siteyi beğeniyor ama şikayetler neredeyse aynı. Sorun çıktığı zaman Natro’dan aldıkları cevabın “sistem saldırıya uğradığı için bu sorunlar yaşanıyor” olması. Ama bu sorunlar çok sık tekrarlanmıyor ve zaten bu yüzden kullanıcıları fazla ve en güvenilir, iyi domain firmaları listesine isimlerini yazdırmayı başarmışlar.

 Name.com  – En İyi Domain Firmaları

En iyi hosting firmalarından bahsederken yabancı bir firma olan Name.com’dan bahsetmemek mümkün değil. Gerçekten çok beğenilen ve hakkında neredeyse hiç bir kötü yorum okumadığım sitelerden biri. Yabancı ve yerli kaynaklarda araştırma yaptım ve şikayet edenler gerçekten yok denebilecek kadar az.

En iyi domain firmaları Name.com

 NameCheap  – En İyi Domain Firmaları

NameCheap kullananlar gerçekten bu sistemi kullandıkları için memnunlar. Araştırmalarım sonucu yabancı şirket olmasının dışında Türkiye kullanıcılarının bir sorunu yok. Bu sorun olmaktan çıktı artık. Çünkü tüm yabancı domain yada hosting firmalarında bu var. Yabancı firmalar arasında fark ise bu yavaşlamayı firmaların ne kadar aza indirmeleri.

En iyi domain firmaları namecheap

Name.com ve NameCheap bu işi iyi yapıyor. NameCheap güvenlik önlemleri ile daha da ön plana çıkıyor. Güvenlik önlemleri hatta bazı kullanıcıları sıkmış. Ama tabii ki, bu iyi bir yanı. GoDaddy hakkında vereceğim bilgide bunu daha da iyi anlayacaksın zaten.

 GoDaddy  – Liste dışı bildirim

İlk önce belirtmek isterim ki, bu firmaya bu yazımda yer verme sebebim uyarı amaçlıdır.

Domain sitelerinden bir diğeri ve neredeyse duymayanın kalmadığı GoDaddy. GoDaddy gerçekten çok gelişmiş ve tüm dünyada kendini tanıtmış bir firma. Zaten internet üzerinde araştırma yaptığım zaman da bunun böyle olduğunu çok iyi şekilde anladım.

Adamlar domain işini çözmüşler evet bu artık belli ama güvenlik konusunda kullanıcıların bir kısmını iyi şekilde tatmin edemiyorlar. Domain konusunda yabancı bir firma olmasına rağmen Türkiyede bile çok ama çok yaygın şekilde kullanılıyor ve kullanıcıları bu firmadan gerçekten memnun.En iyi domain firmaları GodaddyAma yabancı ve yerli kaynaklardan araştırmam sonucu 2-3 yıl öncesine kadar  bazı kullanıcıların ödeme için kullandıkları kartlarından bu firmanın para çektiği bilgisine ulaştım. Aynı zamanda türkiye kullanıcıları bu sitenin destek ekibinin yavaş çalıştığından ve bu nedenle çok fazla ek harcamalar ve domain kapatılmasından şikayetçiler.

Genel olarak memnuniyet oranı 70%. Biliyorum bu kadar yaygın bir firmanın neden böyle olduğunu düşüneceksin ama. Firma fiyatları ucuz yapması sonucu kullanıcıları kendi tarafına çekmeyi beceriyor.

En iyi yabancı domain firmaları? En güvenilir domain firması? En iyi domain alma siteleri hangileri? sorularına cevap veriğimi düşünüyorum. Eğer sen de iyi bir site açıp iyi işler yapmak istiyorsan araştırmalarım, tecrübelerim sonucu öğrendiklerim ve seninle paylaştıklarım eminim senin için yararlı olacaktır

Bu arada eğer detaylı şekilde en iyi hosting firmaları hakkında bilgi edinmek yada iyi bir hosting seçimi yapmak istersen “En İyi Hosting Firmaları – Kendi Başıma Gelenler” isimli yazımı mutlaka okumanı tavsiye ederim.

 >  Eğer paylaştığım yada paylaşmadığım domain firmalarından her hangi birini kullanıyorsan yada iyi veya kötü bir tecrüben olmuşsa fikirlerini yorum yaparak bizimle paylaşa bilir ve tecrübelerinden başkalarınında yararlanmasını sağlaya bilirsin.

3 Yorum “En İyi Domain Firmaları – Detaylı Anlatım

  1. Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Fiberserver araştırmalarım ve tecrübelerim zamanı karşıma neredeyse hiç çıkmadığı için bu firmayı detaylıca araştırmadım. Yorumunu dikkate alarak bu firmayı detaylıca inceleyip yazımda gerekli düzenlemeleri yapacağım.

  2. kardeşim şu kadarını söyleyim bir yılda 5 sitemi kapattı godaddy. bir siteyi bitirdim diyorum o siteyi kapatıyor. neymiş efendim telif yediniz şu oldu bu oldu. bu firmaya bir yılda 2 milyardan fazla para yatırdım ama en sonunda bütün hesaplarımı kapattılar. ulan işim için kuracağim siteleri 1 senede açamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin