Güzel Hosting Nasıl? – Deneyimlerim

Bu gün seninle uzun araştırmalar sonucu bulduğum hosting firmam hakkında bilgi paylaşmaya karar verdim. Çünkü gerçekten çok önemli bir konu. Tecrübesiz olan ve bu işe yeni başlayanların hata yapmaması için mutlaka paylaşmam gerektiğini düşündüm. Yanlış seçim sonrası hosting değişimi seo bakımından sitenin geri düşmesine bile sebep ola bilir.

Zaten yazımın devamında başıma gelenleri anlatacağım. Ama her şeyden önce sana bir kaç tavsiye vereceğim. Her şeyden önce site kurduğun zaman temel olan şeyler için para vermekten kaçınma. Bir düşün binanın temelini sağlam atmazsan o bina ne kadar sağlam olur? İşte hosting de site için en önemli temel parçalardan biri.

Bu yüzden çok dikkatli şekilde hosting seçimi yapmalısın. Kendine hiç bir sorun yaşamayacağın iyi bir hosting firması bulmalısın. Benim kullandığım Hosting fimrası Güzel Hosting. Bu günkü konumuz olan Güzel Hosting hakkında bilgi vermezden önce hosting seçiminin önemini açıklamak için kalitesiz hosting seçimlerim sonunda başıma gelenleri seninle paylaşmak istedim.

 Ücretsiz hosting aramamın sonu  – Güzel Hosting Nasıl?

Bu işe başlarken tek istediğim kendi yazılarımı paylaşa bileceğim iyi bir sitemin olmasıydı ve bunun için büdce ayırmayı aklımdan bile geçirmemiştim. Bir tek .xyz domain ismim için 1 dolar ayırmıştım. Ücretsiz hosting arayışına başladım ve ücretsiz hosting servisi veren bir kaç sitenin olduğunu gördüm.

Neyse işe koyuldum ve xyz alan adımı aldığım Hostinger firmasından ücretsiz hosting paketi aldım. O zaman hosting firmalarının ne gibi farkları olduğunu bilmiyordum ve tabii ki, ücret ödemediğim içinde pek araştırmamıştım yada araştırmak istememiştim. teknik_servis

Neyse hostingimi aldım alan adımla bağladım 1ay içinde  temamı seçtim ve makalelerimi yazmaya başladım. Kısa sürede 15 tane makale yazdım.

Makalelerimi yazdığım sürede bilgisayar ve teknoloji hakkında fazla bilgim olmasına rağmen site tasarımı ve kodlar hakkında pek bilgim olmadığı için zorlandım çok zorluklarla siteyi birşeye benzetmiştim ki bir gün sabah siteyi açtığımda sitemin açılmadığını  gördüm.

Hemen Hostinger'e mesaj yazdım onlar da 50 saat içinde cevap yazdıkları için sitem 2 gün kapalı kaldı. Askıya alınma sebebini öğrendiyimde ise neye uğradığımı şaşırdım. Bana sitemde fazla trafik olduğundan ve bu yüzden limiti aştığım için siteyi askıya aldıklarını söylediler.

Evet görüyorsun işte neden en iyi hosting firmaları konusu hakkında makale paylaşmak istediğimi. Bu sorun sonucu siteme 5 gün sonra yeniden ulaştım ve makalelerimin yedeğini alarak Hostinger'e elvida dedim. Tabii alan adım hala Hostinger üzerindeydi. Daha sonra 000webhost kullanmaya başladım.

Bir türlü ücretsiz hostinglerin başıma bela olacağını açıkcası anlamak istemiyordum. Bu hosting firmasında ise site verilerime ve siteme kendimin bile zor ulaştığını gördüğüm zaman hevesim kursağımda kalmıştı. Hosting firmalarını araştırmaya başladım ve şimdi sitemi üzerine kurduğum ve çok ama çok memnun olduğum hosting firmasını buldum. Tabii birde onun en iyi alternatiflerini.

 Sonunda Güzel Hosting'i buldum  – Güzel Hosting Nasıl?

Tüm bu sorunlar sonucunda yeni hosting alıp sitemi istediğim şekilde inşa etmeyi tam bir gün boyunca iyice düşündüm. Bunu gerçekten istiyordum çünkü küçüklüğümden beri teknolojiye olan merakım yüzünden karşıma çıkan tüm sorunları kendi başıma öğrenmiştim ve bu nedenle gerçekten paylaşa bileceğim çok fazla bilgim vardı. hosting-1

Bu yüzden karar verdim ve araştırmaya başladım. Araştırmam sonucu tam bir fiyat performans firması olan Güzel Hosting'i buldum. İnternet üzerinde hakkında yazılmış yorumlardan yola çıkarak firmanın hosting paketlerine ve fiyatlarına göz attım.

Hosting paketini aldım ve alan adını da değişerek com yaptım. Neyse kullanmaya başladığımda hızını çok beğendim.Hatırlamıyorum ama bir sorun yaşadım ve yardım bildirimi gönderdim ve 4 dakika içerisinde gelen yanıt beni çok şaşırttı.

Şimdide Güzel Hosting kullanmaktayım ve çok memnunum. Geniş hosting paketleri seçeneği sunuyor ve fiyatları gerçekten çok iyi. Ben linux tabanlı hosting paketi aldım ama tabii ki, Windows tabanlı hosting paketleri de mevcut. Şu an hizmetlerinden çok memnunum.

Benim en çok dikkatimi çeken ise destek sistemleri oldu. Zaten performans yeterince iyi olduğu içi destek sistemine fazla gerek kalmıyor ama gerektiğinde de insanı çok memnun ediyorlar.

Sorularımı sorduğum zaman geçiştirmek yerine yapabildikleri kadar yardım etmeye çalışıyorlar. Bu da zaten yeterince tecrübeli olduklarının bir göstergesi.

Destek sistemleri en geç 20 dakika içinde cevap vermekte. Tabii ki, benim tecrübelerim bu yönde. Ama yine söylüyorum genel olarak bakacak olursak 5-20 dakika arasında cevap vermekteler.

Eğer Güzel Hosting firmasını tercih edeceksen Denizli lokasyonu seçmeni tavsiye ederim. Çünkü benim kullandığım lokasyon bu. Araştırmam ve tecrübelerim sonucu en iyi ve en hızlı lokasyonun bu olduğunu belirledim.

 >  İlerleyen zamanlarda her hangi bir sorunla karşılaşırsam yada hosting firmamı değişirsem bu yazıma hepsini ekleyeceğimden emin olabilirsin. Çünkü zaman geçtikçe yeni deneyimler kendileriyle birlikte yeni sorunlar da getire biliyor. Bu yazımın senin için yeterli kadar faydalı ve detaylı olduğunu umuyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin