En İyi Slayt Yapma Programı – En iyi Altenatifler

en-iyi-slayt-yapmak-icin-program

En iyi slayt yapma programı – Kendi Zevkin çok önemli

Birçoğumuz iş, okul, üniversite, yeri geldiğinde özel günlerde slayt yapıyoruz. Bazen yaptığımız slaytlar iyi bazende kötü ola biliyor. Kötü olmasının sebebi bazen biz, bazen kullandığımız program oluyor. Eğer iyi bir zevkin yoksa en iyi slayt yapma programı bulsan ve o sana ne kadar fazla seçenek sunsa da en fazla normal düzeyde bir slayt yapa bilirsin. Yani her şey 100/100 kullandığın programdan aslı değil. Zevk konusuna çok girmek istemiyorum çünkü bu yazımda ben sana zevkin nasıl olmalı yada zevkini nasıl değiştire bilirsin gibi şeyler hakkında bilgi veremem seninde bildiğin üzere bu çok mantıksız olur. Bu işte zevk meselesinin 60% bir kısımı olduğunu düşünürsek bu konuda kendini geliştirmeye çalış.

Kullanacağımız programlar – En iyi slayt yapma programı

Program konusuna geldiğimizde ise benim bildiğin ve en yaygın 3 program var. Bazısının kullanımı kolay bazısının özelliği fazla. Tabii ki, farkları sadece bu değil. Her birinden ayrıca konuşmak lazım. O zaman Geçelim her birinden ayrıca konuşmaya.

Sony Vegas Pro – En İyi Slayt Yapma Programı

En iyi slayt yapma programı

Bu program isminden de anlaşıldığı gibi Sony şirketinin ürettiği bir program. Belkide biliyorsundur Sony fotoğraf makinesi ile de zaten ünlü bir marka. Yani zaten bu konuda yeterli kadar tecrübesi var. Sony Vegas Pro gerçekten çok iyi geliştirilmiş bir program. Çok fazla özellik sunuyor ve gerçekten bu programla slaytlarını çok iyi şekilde özelleştire bilirsin. Birkaç  özelliği :

1. Vegas Pro 2D Videolarınız için stereoskopik 3D projeler oluşturmanız; sağlar. Bunun yanında projelerinizi kolayca düzenlemek için 3D görüntü ön izlemeleri sunar. Anaglyphic izleme ve çıkış da desteklenmektedir.

2. Titler Pro 1.0, NewBlueFX ile tam özeleştirile bilir başlıklar oluştura bilirsin

3. Hızlı Blu-ray Disc ™ yazması çok iyi bir yanı ve daha birçok özelliği var.

Benim tavsiyem bu program çünkü gerçekten çok iyi geliştirilmiş. Zaten günlük YouTube üzerinde izlediğimiz "kaliteli" videolar da bu programla hazırlanıyor. Ama kullanımı diğer programlardan biraz zor.

Sistem gereksinimleri:

 • Microsoft ® Windows Vista ® 64-bit SP2, Windows 7 64-bit veya Windows ® 8 64-bit işletim sistemi
 • 2 GHz işlemci
 • Program yükleme için 500 MB sabit disk alanı
 • 4 GB RAM (8 GB önerilir)
 • OHCI uyumlu IEEE-1394DV kartı
 • Desteklenen CD’ye kaydedilebilecek sürücü , DVD-R/-RW / + R / + RW (DVD sadece yazmak için), BD-R/-RE sürücü
 • Microsoft. NET Framework 3.51
 • GPU hızlandırmalı video işleme ve render bir OpenGL ™ destekli NVIDIA ekran kartı ® , AMD / ATI ™ veya Intel ®512MB bellek veya daha fazla GPU. 

Camtasia Studio – En iyi slayt yapma programı

En iyi slayt yapma programı

Bu program benim de uzun süre kullandığın bir program bu yüzden en iyi slayt yapma programı isimli yazımda bu programa özellikle yer verdim. Seçme sebebim ise kullanımının kolay ama özelliklerinin de Vegas Pro kadar olmasa da fazla olması. Yani en azından iyi videolar hazırlaya biliyordum. Bu programın tek sorunu çalışmayı durdurdu hatası vermesi. Benim için yarattığı tek sorun bu olmuştu ( Tabii ki, çözümü internet üzerinde mevcut). Ama eğer Sony Vegas Pro öğrenmek zor olduysa bu programı kesinlikle öneririm. Sunduğu özellikler ve kullanım kolaylığı açısından en iyi programlardan biri diye bilirim.

Sistem gereksinimleri :

 • Microsoft Windows 7 SP1, Windows 8, and Windows 10 (Yalnız 64 bit version)
 • 2.0 GHz CPU hızında  dual-core işlemci (Tavsiye olunan: Quad-core i5 işlemci ve daha iyisi)
 • En az 4GB ram (Tavsiye olunan 8GB)
 • Program kurulumu için 2 GB alan
 • Microsoft .NET 4.6.0 ve daha sonrası

Resmi indirme sitesi linki: İndir

Diğer: İndir


Windows Movie Maker – En iyi slayt yapma programı

En İyi Slayt Yapma ProgramıBu program Microsoft şirketi tarafından oluşturulmuş bir program. Çok kolay kullanım sunması ile ünlü tabii birde Microsoft güvencesi var. Windows 7 işletim sistemiyle gelen bu program Windows 7 sonrası işletim sistemlerinde çalışıyor. Zaten eski ve hantal sistemlerde bile tatmin edecek derecede çalışıyor.

Resmi indirme sitesi: İndir

En iyi slayt yapma programı olarak hangisini seçeceğin artık sana kalmış. Ben hepsiyle ilgili sana bilgi verdim. Bilgileri değerlendir ve seçimi yap. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin