Film Siteleri – En iyi Filmleri Seçmek

Film siteleri

İnternet üzerinde gün içinde binlerce insan film arıyor. Bazen yabancı bazen yerli filmler. Bazen altyazılı bazen dublaj. Bunları bulmak artık internet üzerinde kolay oldu. Ama bunları yapmadan önce bizim arayacağımız filmimizi seçmemiz gerekecek.

Film seçimi – Film Siteleri

Bunun için en iyi site tabii ki, IMDB. Film siteleriIMDB ne diye sorarsan İnternet Movie Database olarak açıklaya bilirim. Yani tüm ülkelerde yayımlanan televizyon filmlerini, sinemaları, film yıldızları hakkındaki bilgileri bu site kendinde barındırıyor. Bu sitedeki puanlama sistemine bakarak ilk önce filmini seçe bilirsin. Siteye ilk giriş yaptığında yukarıda yer alan açılır menüler yardımıyla isteğine göre filmleri sıralaya bilir ve istediğin kategoride filmi seçe bilirsin. IMDB sana bu filmde oynayan oyuncuları, filmin kısa bilgisini ve tanıtım videosunu  sunar. Yani bu siteden kolaylıkla film seçe bilirsin. Sitenin arayüzünü resimden göre bilir ve buraya tıklayarak  gide bilirsin.

Filmimizi bulmak – Film Siteleri

Çünkü artık bunun için bir çok türk film siteleri mevcut. Tabii bu siteler arasında da iyi ve kötüleri var. Bazen bir film ararsınız ve bir sitede kalitesi düşük olur, diğer bir sitede kalite seçeneği olmaz. Yani bazı ince detaylar var ve bunları filmi izlerken anlıyorsun. Bir çok site her hangi bir sitede yayımlanmış mesela ok.ru sitesinde yayımlanmış bir filmi paylaşıyor. Aynı site sana bir çok seçenek sunuyor. Çünkü bunların başlama hızı ve bazı özellikleri farklıdır. Mesela Openload ile film izlediğinde sana film oynatma hızını değiştirme ve filme online olarak bilgisayarın üzerinden altyazı ekleme seçeneği sunar ama internetin hızlı değilse sık takılma yapa bilir. Bunun gibi bir çok online player mevcut.

İstersen filmine altyazı ekle – Film Siteleri

Ama  eğer istersen filmini indirip rahat bir şekilde baka bilir ve istersen çok rahat bir şekilde altyazı ekleye bilirsin. Bunları bir kaç adımda yapman mümkün. Bunun için “Filmlere Altyazı Eklemek – Bütün Filmlere” başlıklı yazımı inceleye bilirsin. Sana hangi sitelerde aradığın filmi bula bileceğini söylemek istemiyorum çünkü internet üzerinden ararsan zaten bula bilirsin. Bir çok site var ve  her defasında aynı sitede istediğin filmi bulamaya biliyorsun. Yani bir site adı verirsem her aradığın filmi bulamaya bilirsin. Film siteleri hakkında yazımda bu kadardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin