Filmlere Altyazı Eklemek – Tüm Filmlere

filmlere-altyazi-eklemek

Gün içinde bir çoğumuz internet üzerinden film izlemeyi seviyor. Bazılarımız bunu sadece film izlemek için izliyor, bazılarımız ise dil geliştirmek için. İnternet üzerinde film aradığımızda karşımızda çok ama çok sayıda site seçeneği çıkıyor. Bu sitelerin bazıları fazla reklam yüzünden izlenmiyor bazılarında ise filmimiz geç açılıyor yada açılmıyor. Bu sorunların çözümünü başka sitelerde bula biliriz ama bazı sorunlar ve istekler oluyor ki, bunları bulmak çok zor oluyor. Mesela ben ingilizcemi geliştirmek için film izliyorum ve bu filmlerin türkçe dublaj ama ingilizce olmasını istiyorum. Ama böyle bir siteyi internet üzerinde bulamadığım için kendim istediğim filmi indirerek altyazı eklemekle bu sorunu hallettim.  Evet lafı çok uzatmadan bunu nasıl yapacağını anlatmaya başlayayım.

Filmlere Altyazı Eklemek – Filmi nasıl indirmeliyiz

İlk Yöntem

İnternet Download Manager(IDM) indirerek indirme işlemini gerçekleştire biliriz. İnternet üzerinde IDM aratarak bu programı indiriyoruz. Programın kurulumu yaptıktan sonra kullandığın tarayıcı ile bağlantı kuracak ve eklenti gibi etkinleştirme isteyecek. Buna izin verdikten sonra artık bir çok sitede video başlattıktan sonra alt tarafta video için indirme bildirimi alacaksın. Bildirimin üzerine tıkladığında indirme için sana seçenekler sunacak ve indireceksin. Bu yöntem sayesinde filmleri indire bilirsin ama tüm film sitelerde olmasa da bir çok sitede işe yarıyor.

İnternet Dowload Manager : İndir  (İndirdiğin sürüm tam versiyon. Yani zamanı bitmeyecek)

İkinci yöntem

Not: Belirtmek isterim ki, bu işlemler için Google Chrome tarayıcısını kullanmanı öneririm.

 1. Tarayıcıyı açıyoruz ve istediğimiz filmi internet üzerinden her hangi bir siteden buluyoruz. Ama bu film izlenebilen tam bir film şeklinde olmalıdır.

2. Daha sonra video yada tarayıcı üzerinde her hangi bir yerde sağ tık yaparak " incele" diyoruz.

3. Resimden de görüldüğü üzere Network sekmesine geliyoruz ve filmimizi başlatıyoruz. Başlattığımız anda resimden de gördüğün gibi aşağıda yazılar gelecek ve yüklenmeye başlayacak. Biraz bekle ve "type" başlığı altında "media" yada "mp4" yazıldığını gördüğün anda onun üzerine 1 kere tıkla.

s1

4. Resimden de gördüğün gibi karşına çıkacak linki kopyala ve yeni sekmede aç. Oynat simgesine tıkla ve filmin başlamasını bekle. Film başladıktan sonra durdur ve üzerinde sağ tıklayarak "video olarak kaydet" seçeneğine tıkla.

s2

İşlem bu kadar. Filmimizi indirdik

Altyazı indirmek – Filmlere Altyazı Eklemek

Altyazı indirmek çok kolay "filmin ismi altyazı indir" yada "filmin ismi subtitle download" şeklinde aratırsan çok kolay bir şekilde bulursun. Bu arada alt yazının srt formatında olmasına dikkat etmen yeterli.

Birleştirme aşaması – Filmlere Altyazı Eklemek

Bu işlem için Gom Player isimli uygulamayı indirmemiz gerek.

1. Gom Player : indir

2. Daha sonra indirdiğimiz altyazı ile filmimiz için ayrı bir klasör oluşturuyor ve ikisini de o klasör içerisine atıyoruz.

3. Filmimizin ismini kopyalıyor ve alt yazıya da aynı ismi veriyoruz.

Evet şimdi filme tıklayarak altyazılı şekilde izleye bilirsin.

NOT: Eğer altyazıda kayma yaşıyorsan filmi Gom Player ile oynattığın zaman sağ tıkla ve "subtitle" seçeneğinden ayarları yap.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin