Hangi Tarayıcı Daha İyi? – Bilgisayarın İçin

main

Hepimiz gün içinde internet üzerinde surf yapıyoruz. Kimisi telefon kimisi tablet kimiside bilgisayar kullanarak bunu yapıyor. Ama surf yaparken insanını sinirini bozacak bazı şeyler oluyor. Bunda tabii ki, bazen bilgisayarın da suçu ola biliyor. Ama çoğunlulukla tarayıcılar bu sorunları yaratıyor.Peki o zaman hangi tarayıcı daha iyi?

Hangi tarayıcı daha iyi? – Tecrübelerim, incelemelerim, öğrediklerim

Bilgisayarımız için bir çok tarayıcı mevcut.  Chrome, Opera, Firefox, İnternet Explorer, Safari ve başkaları.Bunlardan en çok kullanılanı ise Chrome. Ama gerçekten Hangi tarayıcı daha iyi? sorusunun cevabı ne. Şimdi seninle paylaşdıklarım yillardır topladığım tecrübeler. Peki neden Chrome kullanıldığına bir bakalım. Bunun başlıca nedeni Chrome'un arkasında Google gibi dev bir şirketin durması. Tabii ki, bu kadar insanın Chrome kullanmasının sebebi bu değil. Chrome browserler arasında en hızlı tepki vereni. Mesela bilgisayarını açtın ve hemen bir tarayıcıya girdin.İşte bu durumda en hızlı açılacak tarayıcı Chrome. Tarayıcı eklentilerine baktığımızda ise en çok eklenti Chrome'da hemde açık ara ile. Hangi Tarayıcı Daha İyi Eksisi ise bazen gerçekten de insanı çıldırtıyor yani aniden "Yanıt Vermiyor" hatası ala biliyorsunuz. Yada durduk yere internete bağlanmıyor. Opera ve Firefox  ise söylediğim gibi daha geç açılıyor ve eklentileri az. Artıları ise gerçekten de chrome çalışmadığı (İnternete bağlanma, yanıt vermeme gibi sorunlar) zamanlarda gerçekten de çalışıyorlar. Ama benim fikrimi sorarsan ben Chrome kullan derim.

Bilgisayarında ek olarak bu tarayıcıları bulundur – Hangi tarayıcı daha iyi?

Ama bilgisayarında Firefox ya da Opera bulundur. Çünkü Chrome işlerini hızlandırır ama işte söylediğim sorunları çıkardığında da Opera yada Firefox la işlerini hall et. Ama bu hangi tarayıcı daha iyi? sorusunu yeniden aklına getirmesin.  Ben yıllardır böyle yapıyorum ve gerçekten de Chrome insanı çıldırtdığı zamanlarda çok işe yarıyor. Tavsiyem bu yönde. Tabii ki, Opera ve Firefox'da yıllardır kendilerini geliştiriyorlar.Safari ise çok iyi bir tarayıcı ama ben Mac kullananlara tavsiye ediyorum sadece. Mac için çok iyi bir tarayıcı. Windows tarayıcısı olan İnternet Explorer ise çok yavaş ve gerçekten çıldırtıyor insanı. Yeni sürümlerinde çok iyi düzeltmeler oldu ama yinede ben hiç bir zaman tercih etmem. Benim tecrübelerim söylediğim gibi. Tabii ki, bir sürü tarayıcı var ama söylediklerim en çok kullanılanlar ve hangi tarayıcı daha iyi? sorusunun cevapları.

İNDİRME LİNKLERİ :

Google Chrome: İndir

Opera: İndir

Mozilla Firefox: İndir

"Bazıları bilmediklerini öğrenmez ve yapılan bu hata hiç beklemedikleri zamanda karşılarına çıkar. Eğer sen geleceğini düşünüyorsan bu hatayı yapma"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin