Hedeflerimize Nasıl Ulaşabiliriz? – Gerçek Tecrübeler

Hedeflerimize Nasıl Ulaşabiliriz?

Hepimiz hayatımız boyunca hep birşeyler yapıyoruz. Bunların bazılarını yapmak bizim için kolay oluyor ama bazılarıysa gerçek anlamda bizi zorluyor. Zorluk çekiyoruz evet ve bazen yapıyoruz bazen yapamıyoruz. Bu durumda doğal olarak birilerinden yardım alır yada bize fikir yardımında bulunmasını isteriz. Çoğu zaman bu kelimeyi duyarız "hedef haline getir o zaman istediğin şeye ulaşacaksın". Bu cümleyi söylemek gerçekten kolay ve zaten hepimiz bunu birilerine söyledik. Bu kelimenin gerçek anlamını ve hangi taktirde söylendiği zaman  doğru olduğunu düşünüyorsun?. Bu kelimelerin çok kullanıldığını görmeye başladım ve tam detaylı şekilde gerçekten ama gerçekten hedeflerimize nasıl ulaşabilirsiz onu anlatmaya karar verdim. 

Hedeflerimize nasıl ulaşabiliriz? – En kolay aşama yani hedeflerimizi belirlemek

Evet  söylediğim gibi bunu bir çok kişi tarafından duymuşsundur. Hedeflerimize Nasıl Ulaşabiliriz?Bir şeyi yapmak istiyorsan bunu boşuna hedef haline getirme.Eğer bir şey senin için gerçekten önemliyse, bunu yapmanın senin yada başkası için gerçekten çok büyük bir artısı olacaksa, bunu yapmayı gerçekten ama gerçekten istiyorsan işte o zaman onu hedef haline getir. Yani her küçük şeyi hedef haline getirme. Küçün şeyler için yani senin kolaylıkla yapa bileceğin şeyler için kafanı yormana hiç gerek yok. Hedef dediğin şey gerçekten istediğin şeyin en iyisi olmalı. Yani mesela ingilizceni geliştirmek istiyorsun. Senin hedefin ingilizce konuşanları anlamak değilde en iyi şekilde konuşmak, anlamak ve bu dile ait olan her şeyi bilmek olmalı. Aksi taktirde o küçük ve sıradan yapılacak şey olur. Ne demek istediğimi anladığını düşünüyorum.

Hedefini sıraya sokma – Hedeflerimize nasıl ulaşabiliriz?

Hedefler her zaman senin için en ön planda olmalı ve hiç bir zaman geriye düşmemeli. Senin için her zaman öncelikli olmalı. Mesela 5 tane yapman gereken şey var ilk ön
ce hedefin neyse onu yapmalısın. Mesela arkadaşların seni bir yerlere oturmaya davet etdi ve sen o an hedefin için bir şey yapıyorsan o zaman daveti redd etmelisin. Evet abartısız olarak hedeflerimizin önceliği bu kadar önemli ve olmazsa olmaz.

Hedefin için yapacaklarını erteleme! – Hedeflerimize nasıl ulaşabiliriz?

Hedeflerimize Nasıl Ulaşabiliriz?Hedefin için söylediğim gibi gereken herşeyi yapmalısın. Ama bu gün kalsın yarın yaparım diye diye sakın ama sakın erteleme. Her gün karşına çıkacak ve halletmen gerekecek bir çok sorun olacak ve sen bu sorunlarla karşılaştığında eğer hedeflerini ertelersen artık hedeflerin senin için sıradan bir iş haline gelmiş olur. Zamanını ayır eğer hedeflerini ertelersen artık zaten onların olmasının senin için bir önemi olmaz. Yeteri kadar açık olduğunu umuyorum.

Bu gün başla – Hedeflerimize nasıl ulaşabiliriz?

Hedefini gerçekleştirmeye bu gün  başla. Eğer gerçekten hedeflerimize nasıl ulaşabiliriz sorusuna cevap arıyorsan başlamaya hazır olman gerek. Eğer hedeflerin için bu gün başlamazsan hep yarınlara kalır. Bu gün değil yarın yaparım kelimelerini daha çok kullanmaya başlarsın. Çünkü hedeflerin senin için en önemli şey yani senin keyfinin televizyon izlemek, telefon oynamak, çok uyumak istemesinin hiç bir önemi yok. Bu yazımı bitirir bitirmez bu okuduklarını düşün ve  işe koyul.

Söyleyeceklerim bu kadardı umarım yararlı olmuştur.

 

Yorum “Hedeflerimize Nasıl Ulaşabiliriz? – Gerçek Tecrübeler

 1. An outstanding share! I’ve just forwarded this
  onto a coworker who has been conducting a little research on this.

  And he in fact ordered me breakfast due to the fact that I discovered it for him…

  lol. So let me reword this…. Thanks for the meal!!
  But yeah, thanks for spending time to talk about this issue here
  on your site. http://google.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin