HTC Arayüzü Nasıl? – İyi mi Kötü mü?

htc arayüzü
Günümüzde artık her kes akıllı telefon kullanmaya başladı. Tabii bazı yaşlı ve orta yaşlıları çıkarsak. Bu kullanım oranı üreticileri harekete geçirdi ve gelecekte piyasadan kalka bileceği aklımıza bile gelmeyen üreticiler piyasadan kalktı ve ya mücadelede gerçekten geride kaldı. Bunun sebebi belki piyasada tuttukları makama güvenerek çağa ayak uydurmamak belkide bunun için yeterli kadar güçleri olmadığını düşünmektir. Piyasa büyüdükçe geçmişi hiçte iyi olmayan akıllı telefonlar öne çıkmaya başladı. Şu ana kadar akıllı telefon mücadelesinde günümüze kadar gelmeyi başaran az sayıda firma var Apple, HTC, Samsung, Sony, LG. Tabii ki yalnız bunlar değil ama piyasanın en iyileri oldukları için bunların isimlerini söyledim. Bu söylediğim markalar arasında her birinin iyi ve kötü yanları var. Şimdi HTC arayüzü nasıl sorusuna cevap verelim.

HTC arayüzü nasıl? – Arayüz kıyaslaması

Ama bu konumuzda biz arayüzlerden konuşacağız. HTC arayüzüApple ios işletim sistemi kullandığı için diğerlerinden daha farklı ve diğerlerine baktığımızda en iyi ve akıcı arayüzü Apple kullanıyor. Gerçekten çok hızlı ve akıcı. Ama android'e baktığımızda ise kesinlikle HTC çok daha iyi. Bunu kesinlikle söyleye bilirim. Çünkü HTC arayüzü kullanırken android bir telefon kullandığınızı unutuyorsun. Özellikle önceler Samsung kullandıysan. Donanım kısmında HTC'den iyi olan markalar var evet ama arayüz optimizasyonu bu konuda çok ama çok önemli. HTC'nin kullandığı sense arayüzü android telefonlarda olan geçişlerdeki takılmalar, ekrandakı nesnelerin kaybolması gibi sorunları yaşatmıyor. Buda HTC arayüzü nasıl sorusunun bir kısmına zaten cevap veriyor.

HTC arayüzünün en önemli artısı – HTC arayüzü nasıl?

Geçiş animasyonlarının hızlı ve akıcı olması en önemli artısı. Çünkü android telefonlarda hatta İos arayüzünde de animasyonları root ve jailbreak yaparak hızlandırmak mümkün ama hızlandıkça animasyon performansı düşüyor ve telefonun kastığı hissini bizlere veriyor. Ama HTC arayüzü için kullandığı yazılımında bize bunları sunarak bu sorunu yaşamamamız için  olanak sağlıyor.

Kullanıcıları dinliyor – HTC arayüzü nasıl?

HTC arayüzüAndroid kullananların bir diğer sorunu ise oyunlardan çıkış yaptığında yada arka planda bir çok uygulama açık olduğu zaman çıkış yaptığında home butonunu bastığında arayüzdeki simgelerin kaybolması.
Bu sorundan şikayet eden çok ve HTC bu sorunu halletti. Böyle bir sorun artık gerçekten yaşanmıyor. Bu benim en çok sevdiğim artısı.

HTC arayüzü hakkında bilgi paylaştım ve eğer genel performans iyi olsun istiyorsan  HTC tavsiye ederim. Zaten HTC performansını diğer akıllı telefonlardan ayıran da arayüz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin