İngilizce Geliştirmek – İngilizce Filmleri İzlemek

main-1-3

İngilizce Geliştirmek – Aradığını bulabilmek için

Hepimiz gün içinde bir çok sitede surf yapıyor ve bir çok araştırma yapıyoruz. Bazen araştırmamızda istediğimizi bulamıyoruz. Bu konunun ingilizce sitelerde çok ama çok fazla olmasına rağmen. Yada yeni bir film çıkmıştır ve sen izlemek istiyorsundur ama daha dublaj edilmemiş yada altyazı eklenmemiştir. Ama bir düşünsene ingilizcen var ve sen ne ararsan bulabiliyor, istediğin filmi dublaj ve altyazı olmadan izleyebiliyorsun. Bu seviyeye ulaşman için ya ingilizcen iyi olmalı yada geliştirmen için zaman sarf etmelisin. İngilizce geliştirmek için en iyi ve eğlenceli yöntem film izlemektir. Film izlemek senin için ilk başlarda çok zor olacak bunu kesinlikle söyleye bilirim. Çünkü bilmediğin bir dilde hızlı konuşan insanları anlamak tahmin edersin ki, hiç kolay değil.

Sıkıcı ama sonuç önemli – İngilizce Geliştirmek

İlk önce tabii ki, konuşmalarını anlamayacaksın ve zorluk çekeceksin. Bu zorlukları en aza indirmek için ilk önce dublajsız ve ingilizce alt yazılı izle. Böylelikle izlerken anlamadığın kelimelerinanlamına telefon,tablet,yada bilgisayarda baka bilirsin.
İngilizce Geliştirmek Evet kabul ediyorum bu çok sıkıcı olacak ama bizim için önemli olan sonuç. Bunun için sana Google Translate önere bilirim. Aradığın kelimeler arama geçmişine kaydedilir ve böylelikle nerede olursan ol o kelimeleri okuya ve öğrene bilirsin. İlk başlarda bu yöntemle zorlanarak, çok az anlayarak izleyeceksin. Ortalama 2 hafta sonra bu durumun gitdikce iyileşdiğini ve artık daha az kelime aradığını göreceksin. Biraz zaman geçdikce artık izlediğin film sende dahada merak uyandıracak. Çünkü artık daha iyi anlayacaksın. Bu durumu devam etdirdiğinde artık çok az söz aradığını göreceksin ve filmleri tam anlayacaksın.

Altyazısız ve dublajsız film izlemek – İngilizce Geliştirmek

Bundan sonraki aşama zaten altyazısız ve dublajsız film izleme aşamasıdır. Bu aşama ilk başlarda seni zorlayacak çünkü sen altyazılı izledin şimdiye kadar ama yapman gerekende zaten buydu. Ama kendini biraz zorlarsan filmleri altyazısız tam anlaya bileceksin. Şimdi gelelim ne sıklıkla film izlemeli olduğuna.Benim tavsiyem ingilizce diziler.İngilizce dizilerin her bölümü 20-60 dakika arasında değişiyor. Böylelikle dizi izleyerek sonraki bölümü merak etmiş olursun hemde kısa bölümler olduğu için sıkılmazsın. Tavsiye istersen eski ama çok iyi bir dizi olan "The Lost" dizisini tavsiye ede bilirim.Benim tavsiyem günde en az 1-2 bölüm izlemen. Çünkü ne kadar çok film o kadar hızlı ingilizce. En önemli şey ise 1-2 gün bile ara vermemen. Ara verdiğin anda gerilediğini göreceksin. Ara vermeden başladığın işi bitir. Çünkü bu işi iyi bir şekilde bitirisen zaten sonra sürekli film izlemene gerek kalmayacak. Bu yol ile ingilizce geliştirmek senin için zor olacak evet ama eğer gerçekten istiyorsan yapabilirsin.

"Bazıları bilmediklerini öğrenmez ve yapılan bu hata hiç beklemedikleri zamanda karşılarına çıkar. Eğer sen geleceğini düşünüyorsan bu hatayı yapma"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin