İyi Bir Gelecek İçin Yapılması Gerekenler

İyi Bir Gelecek İçin Yapılması Gerekenler

İyi bir gelecek hepimizin hayali ama çoğumuz bunun için hiçbir şey yapmıyor birilerinin kendisi için birşeyler yapmasını bekliyor. Ama mantıklı düşündüğün zaman bunun olması mümkünsüz. İlk olarak bunu bilmelisin. Yani oturduğun yerden hiç bir şey olmayacak. Bunu anladıysan geçelim kendin için bunu nasıl yapacağına.

  İlk olarak kendine sevdiğin bir meslek yada sevdiğin ama gelecekte iş potansiyeli olan bir hobi. Mesela benim işim finansçı ama bilgisayarı sevdiğim için kendimi çocukluktan beri geliştiriyorum. O yüzden yapmaktan sıkılmadığın ama gelecekte iş potansiyeli olan hobi yada sevdiğin mesleği seç. Daha sonra kendini bu konuda geliştir. Yani sana bir iş teklifi geldiğinde evet diye bilecek seviyede geliştirmeni kast ediyorum. Mesela Photoshop ve İllustrator biliyorsun ama tasarımcı olarak sana iş verseler kabul edemezsin çünkü tam olarak bilmiyorsun. Söylemek istediğimde bu zaten  tam olarak öğren. Bunu yaptıktan sonra yada gücün yetiyorsa ikisini de birlikte yapa bilirsin.

    Mutlaka dil öğren. İngilizceni geliştir artık eskisi gibi ingilizceyi az sayıda insan bilmiyor. Artık çoğu kişi dil öğrenmenin gerekliliğini anladı ve harekete geçti. Eğer dil öğrenmeye şimdi başlamazsan emin ol çok ama çok pişman olacaksın.En basitinden internet üzerinde birşeyler araştırıyorsun ama türkçe sitelerde bulamıyorsun soracak biriside yoksa ya kendin çok geç öğreniyor yada öğrenemiyorsun. Ama ingilizceyi bildiğin zaman aradığın şeyi bulabileceğinden emin olabilirsin. Buda tabii ki, kendini geliştirdiğin mesleğinde sana fazlasıyla yardımca olacak. 

    Bir çoğumuz bilmediğimiz şeyi sormaya çekiniriz ama bu çok yanlış! Bilmediğin şeyi sor! Emin ol utanma ve diğer şeyler hiç önemli değil. Kazanan sen olacaksın buna emin ola bilirsin. Zaten sorduğun kişide zaten senin gibi ya sormuştur yada araştırmıştır. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin