Microsoft Office 2010 Ücretsiz İndirme ve kurulum – Resimli

Microsoft Office 2010

Gün içinde bilgisayar karşısında geçirilen zaman bazılarımız tarafından iyi bazılarımız tarafından kötü değerlendiriliyor.  Bazılarımız kitap, makale, üniversite için gerekli derslerini hazırlayarak zamanını çok iyi değerlendirirken, bazılarımız saatlerini bilgisayar karşısında oturarak oyun oynamayla geçiriyor. Şimdiki konumuz bilgisayar üzerinde tüm yazılarımızı yaza bileceğimiz bir Microsoft programı. Microsoft Office 2010 programının ücretsiz şekilde indirilmesini ve kurulmasını ve yine ücretsiz şekilde etkinleştirilmesini anlatarak daha iyi bir yazı deneyimi yaşaman için sana yardımca olmaya çalışacağım. Lafı çok fazla uzatmadan tüm bunları yapmaya başlayalım.

Microsoft Office 2010 – Programımızın indirme aşaması

 1. İlk olarak buraya tıklayarak Microsoft Office 2010 indir.

 2. Programı indirdiğinde rar şeklinde olacak ve sen bunu Winrar programını kullanarak rar dosyası halinden klasöre çıkaracaksın exe uzantılı kurulum dosyasını bulacaksın.

Kurulum aşaması – Microsoft Office 2010

1. Evet şimdi rar dosyasından çıkardığımız exe dosyasına tıklayalım. Karşımıza aşağıda bulunan resimdeki gibi bir ekran gelecek bu ekran kurulum aşaması zamanı bizden gereken etkinleştirme kodunu yazmamızı istiyor. Resimden de görüldüğü üzere buraya ” VQCRC – J4GTW – T8XQW – RX6QG – 4HVG4 ” etkinleştirme kodunu yazıyor ve “Continue” butonuna tıklıyoruz.

Microsoft Office 2010

2. Karşımıza aşağıdaki ekran çıkacak ve “İnstall Now” butonuna tıklayacaksın ve kurulum başlayacak. Microsoft Office 2010 kurulum işlemi biraz uzun süre bilir. Bu senin bilgisayarının performansına bağlı.

Microsoft Office 2010

3. Daha sonra karşına bu ekran çıkacak ve “Close” butonunu tıklayarak kurulumu bitireceksin.

Microsoft Office 2010

Kullanım aşaması – Microsoft Office 2010

1. Daha sonra her hangi bir Microsoft Office 2010 programını açtığında karşına aşağıdaki gibi bir ekran çıkarsa “Close” butonuna tıklayarak programı kullanmaya başlaya bilirsin.

Microsoft Office 2010

Kurulum işlemi bu kadar. Açıklamalı şekilde anlattığımı düşünüyorum. Benim anlattığım bu işlemler sayesinde bilgisayardan hiç anlamasan bile bu kurulumu yapa bilirsin. Peki neden Microsoft Office 2016 varken 2010 kullandığımızı sorarsan iki sebep var. Çok daha iyi bir performans sunması ve şimdiki durumda neredeyse en çok kullanılan Office sürümü olması. Çünkü bu sürüm 2007 eski sürümüyle 2013 yeni sürüm ve tasarımı arasında çıktı o yüzden en iyi performansı verdiğini ve en az sorun yaşattığını söyleye bilirim. Resimli anlatım yapmamın sebebiyse her türlü bilgisayar bilgisine sahip insana kurulumu yapmasına yardımca ola bilmek.

NOT: Yukarıda belirttiğim etkinleştirme kodu yalnızca program kurulum aşamasını geçmen için. Daha sonraki ketkinleştirme için internet üzerinde bir kaç yol mevcut onları kullanarak 1 ay sonrasında istenen etkinleştirmeyi yapa bilirsin.

Yorum “Microsoft Office 2010 Ücretsiz İndirme ve kurulum – Resimli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin