Playstation mu Pc mi? – Hangisi?

Playstation mu Pc mi?

Oyun oynamak bir çoğumuzun sevdiği şey. Hatta bazen büyüklerin bile playstation alıp oynadıklarını görüyoruz. Ama büyükler küçüklere bakıldığında pc yerine playstation oynamayı seviyorlar. Bazıları masa başında oturmamak için böyle yapıyor, bazıları televizyona bağlayıp internete bağlanmak için. Ama tabii ki, her kesin farklı sebepleri var. Hadi playstation mu pc mi? sorusuna cevap vermeye başlayalım.

Playstation mu Pc mi? – Playstation artısı ve eksisi?

Kafa karıştırıcı bir soru çünkü net bir açıklaması yok. Bu yüzden tamamen kendi düşüncelerimi söyleyeceğim. Playstationun benim için en büyük artısı  eğer playstation alırsan örnek veriyorum Gta 5 oynaya bilirsin çünkü zaten bu oyunu aldığında üzerinde hangi playstation için olduğu bellidir. playstation mu pc mi?Ama sen Gta 5 oynamak için playstationa vereceğin paranın çok daha fazlasını verip bilgisayar almalısın. Tabii ki, düşük ayarlarda fiyatı düşük bilgisayarlarda oynaya bilirsin. Ama aynı kaliteyi almak için Playstationa vereceğin paranın daha fazlasını vermen gerek. Benim düşünceme göre playstation mu Pc mi? sorusunda aklını karıştıracak en büyük şey bu. Eksi yanı ise yalnız orjinal disk kullanma kısıtlaması ( Yalnız 3 ve 4 için geçerli). Tabii ki. korsan yada internet üzerinden indirilmiş oyunlar tavsiye edilmez ama karşımıza zorunluluk koyulması bizi mesela paramız olmadığı durumlarda çaresiz yapıyor. Playstation oyunlarının da fiyatlarının ucuz olmadığı belli. Örnek veriyorum playstation 3 için Gta 5 ortalama 28$, playstation 4 için ise ortalama 45$. Bu da bir, çoğumuz için pahalı. Ama  playstation mu pc mi?  kıyaslamasında en büyük artısı hiç bir oyunun takılmayacağının garantisi.

Pc artısı ve eksisi? – Playstation mu Pc mi?

Tabii ki, pc’nin de artıları ve eksileri var. En büyük artısı istediğimiz her şeyi yapa bilmemiz. Yani ister internet ister oyun isterse de programcılık ve diğer sayısız şey. Mesela canınplaystation mu pc mi? Gta 5 oynamak istiyor orta güçte bir bilgisayarın varsa bunu büyük ihtimal en düşük ayarlarda oynarsın. Ama playstation da olan kaliteyi almak istiyorsan bunun için güçlü bir bilgisayara ihtiyacın var. İşte bu zaman playstation mu Pc mi? sorusunda fiyat devreye giriyor. Bunun için Playstationa vereceğin paranın fazlasını ödemen gerek.
Bu en büyük eksi yanlarından birisi. Ama bir taraftan da internet üzerinden ücretsiz şekilde indire bileceğin oyunları varsayarak playstation’da 3-4 oyun alırken ortalama 100-160$ para ödeyeceğini düşünürsek kafa karışıyor.

Sonuç – Playstation mu Pc mi?

Eğer oyunları çok hızlı bitirip yenisine geçmeyi düşünüyorsan Playstation senin için masraf çıkaracaktır. Özetle yazdıklarıma bakarak sonuç çıkarmak yine sana kalmış. Çünkü bunu sen kullanacaksın ve ihtiyaçlarını sen iyi biliyorsun. Bu yüzden seçimini kendin yap.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin