Resmi Yazıya Çevirme – İki farklı yöntem

Resmi yazıya çevirme

Bu konu hakkında yazı yazmaya kara verdim çünkü gerçekten birçoğumuz için büyük bir sorun. Okul, üniversite, iş hayatında gerçekten gerekli oluyor. Mesela bir kitap var ve sen bu kitabın 50 sayfasını üniversite için sunum haline getirmelisin. Eğer bu kitabı internet üzerinden bulamazsan tek tek el ile yazman gerek yada bu işi yapnlara belli ücretler ödemen lazım ki, buda düşük fiyatlı iş değil. Bu yüzden mutlaka farklı yöntemler bulmamız gerek. Bunu yapmaksa gerçekten ama gerçekten çok zor. Resmi yazıya çevirme zaten bize burada lazım oluyor. Bu işlemi yapmak için farklı yollar deneyeceğiz bu yöntemlerin bazılarını kendin buldum yani hiç bir yerde daha önce rastlamamıştım bazılarıysa internet üzerinden zaten mevcut .

# Resmi Yazıya Çevirme – Kendim bir yöntem buldum

1.  Resmi Yazıya Çevirme – Google Translate kullanarak yapmak

Bunu yapman gerçekten kolay ilk olarak telefonuna yada tabletine Google Translate ( Android için , İos için ) programını indiriyorsun ve programı çalıştırıyorsun. Sol tarafta Türkçe olacak şekilde ayarlıyorsun  ve yazı yazacağımız yerin altında bulunan kamera simgesine giriyoruz.Resmi yazıya çevirme Bu kadar şimdi yapman gereken sadece yazıya çevirmek istediğin resmin resmini çekmek ve alt tarafta bulunan dörtken simgesine basmakGördüğün gibi bu kadar kolay aslında. Eğer sadece resimdeki istediğin kısmı yazıya çevirmek istiyorsan parmağını istediğin yerin üzerinde gezdir yani bunu yaprak istediğin yeri işaretleyeceksin. Benim en çok önerdiğim yöntem bu. Çünkü çok ama çok az sorun çıkıyor  bazı harflerde. Bu yüzden resmi yazıya çevirme  işleminde önerim kesinlikle Google Translate. Tabii ki, eğer android ya da ios telefonun varsa.

 

2.  ABBYY FineReader bilgisayar için program – Resmi yazıya çevirme 


Resmi yazıya çevirmeBu program sayesinde resimleri çekiyor ve bu programın içine yüklüyoruz. Program otomatik olarak çevirme işlemini başlatıyor. Ama bu programın kötü yanı bazen fazla hatalar yapması ve ücretli olması. Tabii ki, istersen ücret ödeyip tam sürüm yapa bilirsin ama ben ücretsiz sürüm tavsiye ederim çünkü Google Translate'in ücretsiz olduğunu ve daha iyi performansını varsayarsak bu programa para ödemek akıllıca olmaz.Ücretsiz sürümünü buradan indire bilirsin. Ücretsiz sürüm bize 30 günlük bir deneyim sunuyor. Bu programı da uzun süre kullandım ama tabii ki, Google Translate fikri aklıma gelene kadar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin