Story Book Nedir? – Hikaye Kitapları İle İngilizce Öğren

story-book

Evet bu gün seninle ingilizce üzerine bir bilgi paylaşmaya karar verdim. Öncedende “İngilizce Filmleri Nasıl İzlemeliyiz-İngilizcemizi Geliştirmek ” hakkında bilgi vermiştim. Şimdide bunu Story Book okuyarak nasıl yapacağımızdan bahsedeceğim. Bize gereken sadece bir story book.

Story Book – Nedir?

Story book ingilizce seviyenize uyğun yazılmış ingilizce kısa kitaplardır (mesela 70 küçük sayfa). İlk önce kitap seçme ile başlaya bilirsin. İyi bir kitap seçersen gerçekten story book’u  ingilizce öğrenmek için aldığını unutacaksın. Story BookPeki bunu nasıl yapmalısın? Seçimi yaparken ilk önce internet üzerinden araştırma yapıp iyi bir kitap seçe bilirsin. Kendin için en iyi kitabı seçtiğini varsayarak devam ediyorum. Bir sonraki aşama ise ingilizce seviyene uygun kitap seçmektir. Bu seviyeler story book’ların arkasında gösterilmektedir. Bazılarında 4 seviye bazılarında 6  bazılarındada 7 seviye olarak gösterile biliyor. Seçimi doğru yapmak için kitabın arka tarafında yazılan kelimelere göre seçim yapmalısın. Çünki alacağın kitabın seviyesine uyğun senin için kelime sayısı gösterilir. Eğer böyle seçim yapmak istemezsen kitabın ortasından herhangi bir sayfasını okursan zaten senin için uyğun olup olmadığını anlarsın. Kitabınıda aldığını varsayarak nasıl okuman gerektiğine geçiyorum. Benim tavsiyemi sorarsan günde en az 5-6 sayfa oku eğer vaktin yoksa. En az 5-6 sayfa diyorum çünkü bu kitapların sayfaları küçük. Ama eğer vaktin varsa  bir gün içinde bitirmek gerçekten kolay.

Story Book – Püf noktaları

Şimdi gelelim püf noktalarına. Kitabı alıp okumaya başladın ve bilmediğin kelimeler var tabiki. Story BookZaten bize gerekende bu. Bunun için eline bir kalem al ve o kelimeleri işaretle ve yanına anlamlarını yaz. Bunu telefonda yapmanı öneririm çünkü Google Translate gibi programlarda çeviri yaptığın kelimeleri geçmişinde saklar. Böylelile istediğin her yerede kitapa ihtiyacın kalmadan bunları öğrene bilirsin.Tavsiyem bu kelimeleri günlük öğrenmen. Örnek veriyorum 5 sayfa içinde öğrendiğin kelimeler kitabın her sayfasında karşına çıkacaktır. Bu kelimeleri tekrar çevirerek zaman kaybetmeni istemezsin heralde. Bu kitapların fiyatlarını sorarsan gerçekten düşük. İngilizceni geliştirmek için bir tek bu kitap yeterli olmayacaktır. Filmler izlemen,ingilizce mwzikler dinlemen, ingilizce müzikleri ezberlemen gerek. Eğer gerçekten ingilizceyi öğrenmek istiyorsan bunları yap. Bu yazımında sonuna geldik.

Story Book – Sonuç

Sonuç olarak onu söylemek isterim ki, vakit kaybetmeden işe koyul. Sonradan pişman olmaman için en iyi yol bu.

Yorum “Story Book Nedir? – Hikaye Kitapları İle İngilizce Öğren

  1. Merhaba, hikaye kitapları ingilizce öğrenme noktasında gerçekten çok faydalı oluyor. Günümüzde teknoloji artık çok geliştiği için bunun dışında birçok platform var. Bu platformlar sayesinde internet üzerinden rahatlıkla ingilizce öğrenilebiliyor. Örneğin preply.com/tr/ingilizce-eğitimi/skype platformu bu iş için çok uygun bir platform. Kendi hocanızı ve ders programınızı kendiniz belirleyebiliyorsunuz. İlgili arkadaşlara tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin