Telefon ve Tablet Batarya Şişmesi Nasıl Önlenir?

main-1

Her birimiz her gün durmadan tablet ya da telefon kullanıyoruz. Hepimizi üzen bir sorun var hemde çok büyük bir sorun. Telefon şarjının çabuk bitmesi. Bu nedenle de her gün telefonumuz yada tabletimizi en az bir kere şarj ediyoruz.

Ama bizim sorunumuz ise şarj ederken gerekli şeylere dikkat etmemek. Bir çoğumuz dikkat etmediği için cihazımızın bataryası şişiyor ve ömrü azalıyor. Peki telefon ve tablet batarya şişmesi nasıl önlenir? Bu sorunu önlemenin, yani bataryanın tamamen bozulması ya da şişmesini önlemenin yolları var.Bu yolları izleyerek batarya ömrünü tabiki uzata biliriz.Şimdi uzatmadan seninle  bunları nasıl   yapacağımızdan konuşalım. Telefon ve Tablet Batarya Şişmesi Nasıl Önlenir?

Telefon ve Tablet Batarya Şişmesi Nasıl Önlenir? – Telefonunu şarj ederken kullanma!

1. Her şeyden önce telefonunu şarj ederken kullanmamalısın. Çünkü bu durumda telefon şarj olmaya çalışırken sen ise bir tarafdan onun şarjını kullanıyorsun.Bu en büyük sebebtir batarya şişmesi için.

Farklı şarj aleti kullanma! – Telefon ve Tablet Batarya Şişmesi Nasıl Önlenir?

2. Powerbank ve arabada kullandığın şarj adapdörlerini kullanmamalısın. Çünkü her telefon bataryasının farklı bir güç alma ve güç verme limiti vardır.Powerbank, araba ve bilgisayar gibi güç kaynakalrı bunu ya eksik yada fazla yapar.Bunun için "orjinal" telefon adaptörünü kullan.

Elektirik kesintisi olmamalı! – Telefon ve Tablet Batarya Şişmesi Nasıl Önlenir?

3. Telefonunu şarj ederken dikkat etmen gereken bir diğer önemli şey elektirik kesintisidir. Şarj olurken sürekli elektrik kesintisi oluyorsa (priz bozulması yada başka birşey) bunu derhal önlemelisin.

Telefonunda başka batarya kullanma! – Telefon ve Tablet Batarya Şişmesi Nasıl Önlenir?

4. Eğer telefonuna kendi bataryasında başka telefon bataryası takarsan (uyumlu diye) buda şişmeye sebeb olur.Her batarya ve telefonun bir-birine uygun elektirik akımı olur.O yüzden orjinal batarya almalısın.

Son olarak eğer bu söylediklerimi bataryan şiştikden sonra okuduysan, bataryanı derhal değiştir.Bataryan şişme sonucu patlaya bilir. Bunun için hemen değiştir.

Kendine zarar vermek ve telefonunu kaybetmek istemezsin heralde. Telefon ve Tablet Batarya Şişmesi Nasıl Önlenir? sorusuna verecek cevabım bu kadardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin