Web Sitesi Kurmak – Kolay Değil !

site-olusturmak

Web Sitesi Kurmak – Başıma gelenler

Her birimiz internet üzerinde bir sürü site görüyoruz. Bir çoğunun tasarımını beğeniyoruz ve hatta bazen bu nedenle bu tarz siteleri sık sık ziyaret ediyoruz. Bazılarımız hatta  diyebilirim ki,  web sitesi kurmak kararı veriyor. İnternet üzerinde biraz araştırma yapıyor ve Youtube'da ön sıralarda olan "Ücretsiz site oluşturma" videolarına bakıyoruz. Hemen bir site oluşturuyor ve işe koyuluyoruz. Yavaş-yavaş işin inceliklerine iniyoruz ve gitdikce zorlaştığını görüyoruz. Çok az yada belkide biraz zaman geçtikten sonra sıkılıyor ve bu işi bırakıyoruz. Bunları nereden mi biliyorum? Bunların hepsi benim başıma da geldi. Bende 4 yıl önce kolay olacağını düşünerek bir site açtım. Ama ne yazık ki, bana da yol gösteren olmadığı için ve umut verici videoları izlediğim için  bu işin zor olduğunu anlayamadım. İlk sitemi "Hostinger.web.tr" hosting şirketi  üzerinden oluşturdum. Neyse biraz zaman geçtikten sonra bu işi Web Sitesi Kurmakyapamayacağımı düşündüm ve sitemle 1 yıl boyunca ilgilenmedim ve ödeme yapmadım. Böylelikle ilk sitem kapatıldı ve başarısız oldu. Ama 4 yıl aradan sonra şu an bu yazımı okuduğun sitemi oluşturdum. Üstelik sitelerle ilgili 4 yıl boyunca hiç bir ek bilgi elde etmeden. Ama bu sefer yaptım. Çünkü artık nasıl bir site istediğimi biliyordum ve en önemlisi mantıklı düşünmeye başlamıştım. Ücretsiz bir web sitesi kurup, yeni birşeyler yapmaya başlamıştım ki, sitem askıya alındı. Neredeyse 2 hafta boyunca sabahtan akşama kadar durmadan üzerinde çalıştığım sitem askıya alınmıştı. 2 gün düşündüm ve bu işi gerçekten yapmak istediğimi anladım ve "xyz" uzantılı alan adım için "Güzel.web.tr" şirketinden hosting satın aldım. Bir hafta süre geçtikten sonra bu işi yapabileceğimi anladım ve sitem için "www.bilmediginhersey.com" alan adımı "Güzel.web.tr" üzerinden aldım ve işe koyuldum. Bundan sonra her şey  daha da zorlaştı ve artık ne yapacağımı bilmiyordum. Nihayet ısrarla bu siteyi yaptım.
Çok zor oldu benim için ve bu işte gerçekten yalnızdım. Web Sitesi KurmakAma bunu yaptım. Bu yazıyı yazma sebebim zaten bu.

Web Sitesi Kurmak – Gerçekten zor olacak

Bir çok siteye giriyorsun ve birçoğunda bu işin kolay olduğu yazıyor. Kesinlikle öyle değil. Tabii ki, eğer iyi bir site istiyorsan. Ama gerçekten istiyorsan zaten bu zorlukları da aşarsın. Ama kesinlikle eğer bu işe daha yeni başladıysan ücretsiz bir site oluştur "hostinger.web.tr" yada "000webhost.com" üzerinden. 1 hafta bu site üzerinde uğraş ve eğer gerçekten bu işi yapmak ve web sitesi kurmak istediğinden emin olduysan ücretli bir hosting almakla işe başla. Bir çok uygun fiyatlı hosting şirketi var.

Hosting Tavsiyem – Web Sitesi Kurmak

Benim tavsiyem Güzel Hosting şirketi. Yani "Güzel.web.tr" . Bu şirketi seçmemin sebebi ise: Gerçekten çok iyi destek, uygun fiyat ve hız. "Hostinger.web.tr " ve  "000webhost.com" üzerinden ücretli hosting yada domain almanı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bu iki site üzerinden ücretsiz site oluşturup bu iş için kendini 1-2 hafta geliştire bilirsin.Tabii ki, ücretsiz site oluşturduğunda süresiz olarak aktif oluyor ama eğer bu iş için ciddi düşünüyorsan alan adı alamasan bile ücretli hosting almanı kesinlikle tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin