Windows 10 – Açılış Ekranı Resmini Değiştirme

Windows 10

Bir çoğumuz artık Windows 10 kullanmaya karar verdi bunun bir çok sebebi var. Bu konuyla ilgili "Windows 10 Nasıl? – Kendi Tecrübelerim" isimli yazıma göz ata bilirsin. Çok detaylı şekilde neden Windows 10? sorusunu cevap verdim. Neyse şimdi geçelim asıl konumuza.

Windows 10 – Özelleştirme

Bir çoğumuz bilgisayar kullanırken bazı özelleştirmeler yapmak iste ama işletim sistemi bazen buna müsait olmaya bilir. Yani müsait olmaya bilir derken yani sonradan ek araçlarla bunu yapmamız gereke bilir. İşte bu günkü konuda sana böyle bir özelleştirme sunacağım. Windows 10 açılış ekranı hepimizin bildiği gibi standart arka plan ile geliyor. Açılış ekranı derken yani şifremizi yazdığımız ekrandan bahsediyorum. Bu resmi vereceğim programla tam olarak özelleştire bileceksin. Yani tam olarak özelleştirme bileceksin derken kastım ister resim ister her hangi bir renk ile değiştire bileceksin.

Program kurulumu – Windows 10

1. İlk olarak programımızı buradan indiriyoruz. Program boyutu çok küçük zaten.

2. İndirdikten sonra şifresiz olarak ayarladığım rar dosyasından dosyalarımızı çıkartıyoruz. Bunun hangi programla yapılacağını eğer bilmiyorsan buraya tıklayarak Windows 10 sürümüne uygun olanını indirerek kurulumunu yap ve anlattığım işlemlere devam et.

3. Daha sonra GUI klasörünü açıyoruz ve W10 Logon BG Changer.exe isimli exe dosyasını çalıştırıyoruz.

Windows 10Kullanımı – Windows 10

Resimden de görüldüğü gibi 3 seçenek sunuyor bizlere. Yanında resim simgesi olan yere tıkladığımızda istediğimiz resmi seçiyoruz. Tabii ki, burada önemli bir nokta da kaliteli resim seçmen. Çünkü kalitesiz resim seçtiğinde gerçekten açılış ekranı berbat gözüküyor.
Program ingilizce olsa da kullanması çok kolay. Evet geçelim 2-ci seçeneğe yani renk seçmek. Eğer resim yerine renk seçmek istersen  or ( ya da) yazan kısmın altından seçe bilirsin. Belirli renkler ve gelişmiş renk seçeneği sunuyor. Bu özelliğini çok seviyorum. İmage scalling yazan yerden ise görüntü ölçekleme ayarlarını yapıyorsunuz. Burada 4k seçeneği bile var. Kendin için özelleştirmeleri yaptıktan sonra Apply Changes kutusuna tıklaman yeterli. 
Eğer profil resmi ayarlamak istersen onu bu programla yapamazsın öyle bir seçenek sunmuyor bizlere. Zaten buna gerek yok bence çünkü bu özellik zaten Windows 10 ayarlarında var ve buradan resmi seçtiğinizde özelleştirdiğiniz arka planda herhangi bir değişiklik yada bozulma  olmayacak. Benim sitemi seçtiğin için teşekkür ederim.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin