Windows 10 Nasıl? – Kendi Tecrübelerim

Windows 10 nasıl?

Bu gün seninle bir çok bilgisayar kullanıcısının kafasını karıştıran Windows 10 nasıl?  konusunu konuşacağım. Bu yazımda Windows 10 kurduğumdan bu güne kadarki tecrübelerimden söz edeceğim. Çok uzatmadan konumuza geçelim.

Windows 10 Nasıl? Windows 10'a kadar bilgisayarımın başına açtıklarım

Ben yeni bir bilgisayar aldım ve ilk açtığımda Windows 8.1 kuruluydu. Ama eski bilgisayarımda Windows 8.1 ile karşılaştığım sorunlar nedeniyle Windows 8 kurmaya karar verdim. Çünkü eski bilgisayarıma ne kadar Windows 8.1 kurmaya ve kullanmaya çalışsam da her kurulum yaptığımda güncellemeleri de yapmama rağmen takılma ve geç açılmalar oluyordu. Yani genel bir yavaşlık vardı. Bu sorunu 8 kere format atarak yeniden kurulum yapsam da çözemedim.

Windows 8.x belası yüzünden Windows 10 seçtim – Windows 10 Nasıl?

Windows 10 nasıl?Yeni bilgisayar aldığımda Windows 8.1 işletim sistemi vardı ama  yeniden format atmam gerekiyordu çünkü bir çok program kurulmuş ve ayarlamalar yapılmıştı. Çok garip şekilde bilgisayar iyi çalışıyordu hem de Windows 8.1 işletim sistemiyle. Ama buna bir taraftan da şaşırmamıştım çünkü bir çok forumda bu sistemin iyi çalıştığını duymuştum. Neyse söylediğim gibi format atmam gerekiyordu ve ben Windows 8.1'in bu bilgisayarda iyi çalıştığını gördüm ve format atarak Windows 8.1 kurmaya kara verdim. Ama yine sonuç aynı oldu ve ben istediğin performansı alamadım. Bunun sonunda Windows 8 kurdum ve 2 aylık kullanımım sonunda bazı stabilite sorunları nedeni ile yeni piyasa çıktığı halde Windows 10 kurdum. İlk açıldığında biraz kullandığımda hızlı olması çok hoşuma gitti ama daha sonrasında yeni çıkması nedeni ile bazı takılmalar siyah ekran fare takılması (güncel ekran kartı sürücüleri kuruluyken)  ve başka sorunlar oldu. Ama kullandıkça sık sık güncellemeler geldi ve bu sorunların öyle bırakılmadığını ve yavaşta olsa çözülmeye başladığını gördüm ve bu sistemi kullanmaya devam ettim. Artık kendi kafamda Windows 10 nasıl? sorusunun cevabını vermeye başlamıştım. Bu sistem hoşuma gitmişti. Bu güncellemeler sürekli kısa aralıklarla geldi ve şimdi neredeyse tüm sorunlar çözülmüş şekilde. Ama şimdi yani 28.10.2016 tarihinde Windows 10'da beğenmediğim iki özellik var. Birincisi farenin takılması. Bu sorunun sebebinin ekran kartı sürücüsü olduğunu biliyordum ama ne kadar uğraşsam da aynı sorunu bu tarihe kadar hala yaşıyorum. Windows 10 nasıl?Bu bazen 4-5 dakika bile süre biliyor ama ben bu sorunla karşılaşan çok az sayıda insan gördüm. İkinci sorun ise sıkıcı olması. Tabii ki, ilk başlarda yeni tanıştığım bir işletim sistemi olması nedeniyle merak uyandırıcı geliyordu ama şimdi benim Windows 8.1'de çok beğendiğim tam ekran başlat menüsü olmadığı için sıkıcı gelmeye başladı. Aklıma gelmişken onuda söylemeliyim ki, oyun performansı hala diğer Windows sürümlerine baktığımızda biraz düşük. Ama bununda zamanla düzeltileceğini düşünüyorum. Çünkü bu sorunda güncelleme ile düzeltile bilecek bir sorun. "Windows 8.1 mi 10 mu? – Hangisini Seçmelisin?" isimli yazımı okuyarak oyun performansı ve diğer karşılaştırmaları da detaylı inceleye bilirsin.

Genel sonuç – Windows 10 Nasıl?

Genel olarak değerlendirme yaparsak benim en çok beğendiğim işletim sistemi Windows 10. Yani kısaca Windows 10 nasıl? sorusuna böyle cevap vere bilirim. En ama en çok beğendiğim yanı ise diğer Windows sürümlerine baktığımızda çok daha stabil olması ve geç şişme yapması yani bilgisayarın formata geç ihtiyacı olması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin