Windows 7 mi 8.1 mi?

windows-7
 
Bu gün seninle Windows 10 çıkmasına rağmen hale Win 7 ve Win 8.1 arasinda kalan kullanıcılar hakkında konuşacağım. Size kendi kullanarak ve okuyarak öğrendiklerimi söyleyeceğim ve kararı sen vereceksin. 

Windows 7 mi 8.1 mi? – Windows 7 

Uzun bir süre bu sistemi kullandım ve birçok sorunla karşılaştım. Ama gerçekten de güncellemeler sonrası sorunların düzeltildiğini gördüm. Bu sistemin arayüzünü çok beğeniyorum ama bu sistemin animasyonları yavaş yani akıcı değil ve ram miktarını iyi bölmüyor. Bu sebepten dolayı mesela  Adobe Photoshop ve başka bir program aynı anda çalıştığında kasma yapıyor. Tabii ki, eğer bilgisayarının ram miktarı azsa yani 2-6 GB sa eğer o zaman sorun yaşarsın. Diğer bir sorun Windows 7 sisteminin gerçekten geç açılması ve bu sorun bence en kötü yanlarından biri. Eğer UEFI desteği olsaydı bu sorunu halledebilirdik ama UEFI kurulum için uğraşman lazım ama sonuç olarak bu mümkün. Oyun performansına baktığımızda Windows 7 gerçekten iyi performans gösteriyor.Zaten bir çok insan bunun için bu sistemi kullanıyor.

Windows 7 mi 8.1 mi? – Windows 7 

Windows 8.1  7'den çok daha hızlı açılıyor. Performansı bazı ayarlar yaptığımızda gerçekten iyi. Oyun performansı Windows 7'den biraz daha kötü. Windows 7  de yaşadığımız ram sorunu burada hiç bir şekilde yok. 

Diğer bir iyi yanı ise. kolaylıkla UEFI kurulum yaparak hızlı açılan sistemi daha da hızlandıra bilmemiz. Benim tercihim Windows 7 tarafına baktığımızda tabii ki, Windows 8.1. Benim istediklerim bu sistemde çünkü. Söylediklerimi düşünerek sende kendi sistemini seçe bilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin