Windows 8.1 Isınma Sorunu – [Çözümü Varmı?]

basliksiz-1

Teknoloji her gün biraz daha genişleniyor ve genişlendikce de kullananların sayı artmaya başlıyor. Tabii ki, anlayacağın üzere kullananların her gün sorunu artmakta ve yenileri oluşmakta. Bizim konumuz olan  Microsoft şirketide zaten bu olayın içinde. Ama ne kadar büyük bir şirket olsa da her piyasaya sürdüğü işletim sisteminde sorunlar çıkıyor. Son Windows sürümü Windows 10 olsada Windows 8.1 kullananların sayı hala çok fazla. En büyük sorunlardan birisi Windows 8.1 ısınma sorunu. Neden büyük sorun peki? Çünkü çoğu bilgisayarda hatta neredeyse hepsinde bu sorun sık sık verilen güncellemelerle bile geçmiyor. Gerçekten çok garip ama böyle. Bu sorunu hall etmenin iki yolu var. Eğer bu iki yol sana Windows 8.1 ısınma sorununu hall etmekte yardımca olmadıysa bunu hall etmenin başka bir yolu yok. Yani yeni güncelleme gelene kadar. Neyse çok uzatmadan sorunu nasıl çözebileceğimize bakalım.

Windows 8.1 ısınma sorunu – İlk yöntem

İlk yöntem bios güncellemek. Bunun için bilgisayar modelini internet üzerinde arat ve üretici sitesinden en son bios sürümü indir. Eğer üretici sitesinde en son sürümü bulamazsan internet üzerinden arat. Herhangi bir siteden indir ama kesinlikle doğru bilgisayar için indirdiğinden emin ol. Çünkü yapacağın en küçük hata bilgisayarının açılmamasına sebep ola bilir.

Windows 8.1 ısınma sorunu – İkinci Yöntem

Bilgisayarının donanım sürücülerini güncelle. Bunun için kullanacağın ilk yöntem zaten Windows update. Ama eğer Windows update kullanmak istemezsen “Driver Booster Nasıl? – Gerçekten En İyisi mi?” isimli yazımı oku.

Söylediğim gibi eğer bu yöntemler sorununu hall etmediyse Microsoft şirketinin iyi bir güncelleme vermesini bekleyeceksin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin