Windows 8, 8.1, 10 Dil Değiştirmek – İşletim Sistemi

Windows 8, 8.1, 10 dil değiştirmek

Günümüzde dünyanın büyük bir kısmı Windows işletim sistemini kullanmakta. Bu yüzden Microsoft işini iyi yapıyor ve tüm ülkelerin dilini kullanarak Windows 8, 8.1, 10 dil değiştirmek şansını bizlere sunuyor. İstediğimiz dil paketini indirerek bu işlemi yapabilir, Windows sürümümüzün dilini tamamen değiştire biliriz. Bunu resimli olarak anlatacağım çünkü bilgisayarla çok haşır neşir olmayan biri yapamaya bilir. Ama aslında gerçekten kolay bir işlem.

Windows 8, 8.1, 10 dil değiştirmek – Sadece adımları takip et

1. İlk olarak Denetim Masasını açıyoruz ve karşımıza çıkacak ekranda resimden de göreceğin gibi kırmızı ile işaretlediğim yere tıklıyoruz.

Windows 8, 8.1, 10 dil değiştirmek

2. Aşağıdaki resimdeki gibi bir pencere açılacak. "Ekle" butonuna tıklayarak istediğin dili seç. Daha sonra aşağıdaki "Ekle" butonuna tıkla. Bu aşamadan sonra bir adım geri dön ve resimden de gördüğün gibi seçtiğin dilin yanındaki "seçenekler" yazısına tıkla. Karşına çıkan ekranda "Kullanıla bilirlik denetleniyor…" yazısı çıkarsa bekle ve "Dil paketini indir ve yükle" yazısına tıkla.

3. Dil paketinin indirilmesi tamamlandıktan sonra oturumu kapatıp açman yeterli olacaktır.

Windows 8, 8.1, 10 dil değiştirmek

Aslında Windows 8, 8.1, 10 dil değiştirmek kolay ve Microsoft şirketi bunu bizim için gerçekten en kolay hale getirdi. Bu yazımda bu kadardı umarım yararlı olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin