YouTube Üzerinden Para Kazanmak – Gerçekten Zor!

YouTube üzerinden para kazanmak

YouTube üzerinden para kazanmak artık gerçekten birçoğumuzun hayali. Bir zamanlar benimde hayalim olduğu gibi. Oturduğun yerden para kazanmak gerçekten kulağa hoş geliyor. Ama gerçekten  bu iş çok zor.  Neden zor olduğunu anlatmak istiyorum.

YouTube üzerinden para kazanmak – Neler gerekli?

Gerçekten sabır, kendi üzerinde çalışma, kaliteli iş yapmak ve özgün bir fikir bulma bu iş için gerekli. Bunların birini bile yapmazsan bu işin sonunu getiremezsin. Şimdi düşün YouTube üzerinde binlerce kanal ve video var. İnsanlar her türlü kategoride video paylaşıyor. Senin yeni ve özgün bir fikir bulman lazım aksi takdirde çok  ama çok uzun sürede YouTube üzerinde kanalını büyüte bilirsin. İzlenmen ve abonen hiç olmayacak. 

    YouTube üzerinden para kazanmaTabii ki, özgün bir fikir bulduğun zaman da kanalın hemen büyümeyecek. Nedeni ise çok basit. Çünkü sen yeni ve özgün bir fikir buluyor ve video oluşturuyorsun ama insanların böyle bir şeyden haberi yok yani bunu arayamaz çunkü zaten böyle birşeyin varolduğunu bile bilmiyor. Tutalım ki, özgün bir fikir buldun. Yapman gereken kanalın için sosyal medya en önemliside Facebook hesabı oluşturmak. Yani insanlara senin böyle bir fikir bulduğunu söylemek. Eğer bulduğun fikir insanların dikkatini çekerse gerçekten hızlı büyürsün. Gerçekten iyi bir youtuber olmak istiyorsan bu söylediklerim şart. Youtube üzerinen para kazanma fikrini izleyicilerine hiss etdirmemen lazım çünkü bu senin için izleyici kaybı olur.

Sabırlı ol – YouTube üzerinden para kazanmak

Youtube kanalının gelişmesi için en az 6-7 ay geçmesi lazım. O yüzden gerçekten sabırlı ol. Eğer sabrın yoksa bu işe başlama çünkü gerçekten kolay değil. Her gün ne kadar uğraşsan o kadar iyi . Ama her ne kadar bütün gününü kanalına harcasan bile en erken 6-7 ay sonra sonuç alırsın.

Tavsiyelerim – YouTube üzerinden para kazanmak

Daha sonra sana tavsiyelerim var. Videolarını sesli yap. Çünkü insanlar artık okumak istemiyor ve bu durumdan sıkılıyor.
Eğer sesin kötüyse bile bunun için bir çok program mevcut. Daha sonra mutlaka iyi bir logo hazırlamalısın.  Logo tasarımını kesinlikle sade ama yaratıcı yap yani geçiştirerek kötü birYouTube üzerinden para kazanmak logo yapma. Diğer bir tavsiyen doğal olmayan yollardan izlenme ve abone arttırmaya çalışma. Çünkü zaten bunları YouTube yakalıyor ve en önemlisi zahmetin boşa gidecek. YouTube videolarının izlenmesini Facebook üzerinden reklam vererek gerçekten arttıra bilirsin.Reklam verdikten sonra insanların kanalını tanımaya başlayacak zaten sanada geren bu. Facebook üzerinden reklam vermenin iyi yanı gerçekten uyğun fiyatlı olması. Tavsiyelerim bunlar. YouTube üzerinden para kazanmak fikrin bu yazımdan sonra hala kesinse hemen işe koyul.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share
Tweet
+1
Share
Pin